MSC Nastran 2018 یک برنامه از مجموعه نرم افزاری شرکت MSC Software می باشد که در دسته نرم افزار های مهندسی به کمک رایانه قرار گرفته و قادر است تا به واسطه روش اجزا محدود که شامل حل تقریبی معادلات دیفرانسیل جزئی و معادلات انتگرالی می شود این معادلات را ساده کرده تا کاربر به واسطه نرم افزار بتواند به راحتی مدل های به کار رفته در آن را استفاده کند.

نرم افزار نسترن با زبان برنامه نویسی فرترن نوشته شده است که جزو زبان های مفسری بوده و در دسته زبان های برنامه نویسی مهندسی قرار می گیرد. مدل های به کار رفته در این نرم‌ افزار مجموعه‌ ای از برنامه‌ های مختلف را شامل می‌ شود که از تعدادی از آن ها می توان به بخش های مختلفی همچون پردازش هندسه، اسمبل کردن ماتریس‌ ها، اعمال شرایط مرزی، حل ماتریس ها، محاسبه مقادیر خروجی و غیره اشاره کرد.

MSC Nastran چیست؟

از آنجایی که این برنامه ابتدا توسط شرکت ناسا ساخته شده است و از اول حروف NASA Structure Analysis گرفته شده است به آن Nastran می گویند. در این نرم افزار می توان به راحتی تحلیل های داینامیکی را شبیه سازی کرد و علاه بر تحلیل های مکانیکی، اقدام به آنالیز داینامیکی نیز کرد و این آنالیز شامل انواع مکانیزم ها همچون مدهای ارتعاشی و پاسخ فرکانسی سیستم، کمانش ستون ها، تحلیل انتقال حرارت پایدار خطی و غیر خطی و … می شود. هم اکنون می توانید آخرین نسخه نرم افزار MSC Nastran 2018 را با لینک مستقیم و به صورت رایگان از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.

ویژگی های نرم افزار MSC Nastran

– آنالیز خطی و غیر خطی مکانیزم های مختلف

– پشتیبانی از مکانیزم های مدهای ارتعاشی و پاسخ فرکانسی سیستم، کمانش ستون ها، تحلیل انتقال حرارت پایدار خطی و غیر خطی و …

– شبیه سازی تحلیل مکانیکی و آنالیز داینامیکی

– تحلیل های سیستماتیکی با پشتیبانی از مدل های دارای چندین هزار Shape

نرم افزار Visual Nastran که نسخه جدید آن نیز با عنوان Simwise ارایه شده است، ابزاری قدرتمند برای شبیه سازی مکانیزم های مکانیکی و در کنار آن یک حل کننده برتر روش اجزای محدود (FEM) برای مدل های محاسباتی با دقت و قابلیت اطمینان بالا و همچنین ، یک راه حل قدرتمند برای تجزیه و تحلیل ساختاری خطی و غیر خطی، دینامیک سازه، آکوستیک، دینامیک روتور، هوا الاستیسیته ، بهينه سازي و… به شمار می رود .

اهمیت یادگیری نرم افزار MSC Nastran

به شما کمک می کند با توجه به طراحی ها و یا تغییراتی که برروی مکانیزم های مختلف مکانیکی انجام می دهید خروجی و کارکرد آن را بررسی کنید ، افکت های موجود در هنگام گرفتن خروجی (رندر عکاسی، نقشه بافت، نورها، دوربین‌ها، فریم‌های کلیدی) به شما کمک می کنند که بتوانید خروجی های خود را از لحاظ بصری برای پروپوزال ها و ارائه ها جذاب تر نمایید . این نرم افزار در مقایسه با سایر نرم افزارهای متداول مهندسی مکانیک که تنها قابلیت مدل سازی و تحلیل در حالت استاتیک را دارند، به صورت تخصصی برای شبیه سازی حرکت اجزای مکانیکی ماشین و تحلیل سینماتیک ، نیروها و تنش های وارد بر آنها در حال حرکت می پردازد. همچنین تحلیل مسائل فیزیکی (از قبیل حرکت پرتابی و سقوط آزاد) به صورت گرافیکی در این برنامه امکان پذیر است .

نرم افزار Visual Nastran قابلیت لینک شدن و ایجاد ارتباط با نرم افزارهای مدل سازی مهندسی مکانیک مانند Solid works ، Catia ، Autodesk Inventor را داراست و می توان با استفاده از قیدها و دستورهای حرکتی موجود، به اجزا و مکانیزم های طراحی شده در نرم افزارهای ذکر شده، قابلیت حرکت به شکل سه بعدی را داد و نتایج ایده آل طراحی را مشاهده کرد. کاربرد فراوان این نرم افزار در دروس مهندسی مکانیک مانند دینامیک، دینامیک ماشین، ارتعاشات مکانیکی و طراحی مکانیزمها مشهود است. همچنین برای مهندسان و فعالان شاغل در صنعت برای طراحی مکانیزمهای جدید و نیز اصلاح (بهینه سازی) مکانیزمهای موجود و شبیه سازی حرکتی با اهمیت و قابل توجه است.

مدل سازی نرم افزاری در بهبود و سرعت بخشیدن به طراحی های مهندسی به ویژه مهندسی مکانیک نقش مهمی را ایفا می کند. نرم افزار Visual Nastran یکی از نرم افزارهای پر کاربرد در زمینه طراحی و مدل سازی سه بعدی مکانیزم های مکانیکی و شبیه سازی آزمایش های فیزیک و مکانیک می باشد. امکان آنالیز المان محدود و تحلیل تنش و بارگذاری در حالت دینامیکی در این نرم افزار وجود دارد. با کمک آن می توان مسائل استاتیک، دینامیک، دینامیک ماشین، ارتعاشات مکانیکی در رشته مهندسی مکانیک و فیزیک مکانیک را در رشته فیزیک، شبیه سازی و تحلیل کرده و پاسخ را با استفاده از نرم افزار به دست آورد.

آموزش نرم افزار MSC Nastran

آموزش مدل سازی و شبیه سازی مکانیزم های مکانیکی و آزمایش های فیزیک مکانیک در آموزشگاه آپادانا در تبریز جهت افزایش دقت و سرعت لازم برای بررسی حرکت ها و تداخل های آن در کارکرد از اهداف این نرم افزار است. اهمیت استفاده از نرم افزار Visual Nastran، افزایش دقت و سرعت لازم برای طراحی مهندسی و بازدهی بهتر می باشد.تهیه و تحلیل اطلاعات مورد نیاز برای طراحی یا تحلیل مکانیزم ها و انجام تغییرات لازم در هر زمان به سادگی با استفاده از این نرم افزار امکان پذیر می باشد(آموزش نرم افزار MSC Nastran در تبریز)

آموزش تکنیک‌های نرم‌افزار MSC Nastran در تبریز

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: