با توجه به استفاده روزافزون از دستگاه‌هایی مانند غذاساز و تقاضای بیشتر مردم برای تعمیر این‌گونه وسایل در این زمینه آموزشگاه آپادانا آموزش تعمیر غذاساز فراهم شده‌اند تا نیاز افراد را از این بابت برطرف کنند. همچنین افراد علاقه‌مند به این رشته می‌توانند با آموزش‌هایی که در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود خود را برای ورود به بازار کار آماده کنند(آموزش تعمیر غذاساز).

غذاساز چیست؟

غذاساز نوعی از لوازم خانگی است که تقریباً می‌تواند تمامی مواد خوراکی را سریع و بدون مشکل خاصی، میکس، ورقه یا رنده نماید. بسیاری از انواع غذاساز هستند که حتی مواد خوراکی را آسیاب نیز می‌کنند‌. این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند و توسط کمپانی‌های متعددی ساخته می‌شوند. بنابراین طرز کار غذاساز در انواع مختلف متفاوت است.

عیب یابی غذاساز که روشن نمی شود؟

اگر دستگاه غذاساز شما از کار افتاد و روشن نشد، به طور متداول باید موارد زیر را بررسی کنید. قبل از هر چیز کابل برق متصل به پریز را بررسی کرده تا هیچ‌گونه قطعی نداشته باشد.

اگر سیم سالم بود، از پریز دیگری برای تست غذاساز خود استفاده کنید، زیرا ممکن است پریز برق دچار ایراد شده باشد، نه خود غذاساز شما. سپس از چفت بودن قطعات غذاساز اطمینان حاصل کنید، چون در اکثر غذاسازها جهت ایمنی بیشتر، هنگامی که قطعات به درستی روی هم سوار نشده باشند، روشن نمی‌شوند. اگر از صحیح بودن و سالم بودن موارد فوق مطمئن شدید، بهتر است آن را به یک تعمیرکارحرفه‌ای متخصص در تعمیر غذاساز بسپارید.

چطور تشخیص بدهیم که مشکل غذاساز از کجاست؟

  • اگر غذاساز به طور کلی کار نکرد ، ابتدا سیم خروجی را بررسی کنید .موتور و فیوزش را کنترل کنید.
  • اگر دستگاه متناوب کار می کند ، سیم کشی ها را بررسی کنید ، و تسمه موتور و وضعیت آن را کنترل کنید.اگر لازم بود تسمه را جا بیاندازید.
  • اگر دستگاه روی یکسری از سرعت ها کار نمی کند ، با استفاده از مولتی متر چک کنید که برق وارد سوئیچ چند سرعته می شود یا خیر.
  • اگر موتور روشن می شود ولی تیغه اش نمی چرخد ، تیغه ها را تمیز کنید و آن را چرب کنید یا اگر تیغه های غذاساز شکسته آنها را تعمیر یا تعویض کنید. در غذاساز هایی که مستقیما با موتور کار می کنند و تسمه ندارند باید چرخ دنده ها را چک کنید و اگر شکسته بود تعویضشان کنید. در غذاسازهایی که با تسمه کار می کنند ، تسمه را کنترل کنید که پارگی نداشته باشد یا از جایش در نرفته باشد.
  • اگر از ظرف غذاساز نشتی دارید ، ببینید که ظرف روی پایه ای که می بندید محکم بسته شده باشد

برای تعمیر غذاساز به چه چیزهایی نیاز داریم؟

موتور ، چرخ دنده، تسمه و قطعات دیگر باید توسط نمایندگی رسمی برندی که غذاساز را از آن خریده اید ، تهیه گردد. ابزار های معمول برای تعمیر غذاساز شامل:پیچ گوشتی، انبر، مولتی متر، روغن ، اچار فرانسه

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیر لوازم خانگی در تبریز شامل دو بخش اساسی تعمیرات مکانیکی و تعمیرات برد است که به دلیل استفاده تمامی اقشار جامعه از این نوع وسایل، بازار خوبی در بخش تعمیرات دارد. از این رو مجتمع آموزشی آموزشگاه آپادانا با استفاده از اساتید مجرب و کارگاه مجهز و استفاده از لوازم خانگی به روز سعی دارد که کارآموزان را از لحاظ عملی وتئوری آماده سازد تا در بازار کار از هر لحاظ کارآمد باشند.

این دوره آموزشی شامل دوره های آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ، آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ، آموزش تعمیر یخچال و فریزر ، آموزش تعمیر ماکروفر و ماکروویو خواهد بود.

مراحل تعمیر غذاساز چگونه است؟

  • دکمه و دستگیره و هر چیزی که بدنه را نگه داشته باز کنید .
  • از پریز برق بکشید و هر گونه اتصال الکتریکی را از مدار قطع کنید.
  • هر جزئی که باعث می شود به قطعات داخلی دسترسی پیدا نکنید را باز کنید.
  • غذا ساز را برعکس کنید و پایه را از آن جدا کنید. تسمه و چرخ دنده را باز کنید
  • موتور را باز کنید ، هر چیزی که روی موتور سوار شده را جدا کنید.

آیا آموزش در دوره تعمیر لوازم خانگی به صورت تخصصی انجام می پذیرد؟

بله , آموزش قسمت های مکانیکی و برد تمام وسیله ها به صورت صفر تا صد و کامل عملی انجام می شود؟

چه وسیله هایی در این دوره آموزش داده می شود؟

یخچال ساید , معمولی و فریزر و آبسردکن , ماشین لباسشویی تسمه ای و گیربکسی ماشین ظرفشویی , ماکروفر , جارو برقی , غذاساز , سرخ کن و اتو .

آیا تمام وسیله ها به صورت کامل آموزش داده می شوند؟

بله , تک تک وسیله ها به صورت تخصصی و صفر تا صد آموزش داده می شوند

لوازم خانگی جدید آموزش داده می شوند یا قدیمی و چه برندهایی آموزش داده می شوند؟

هم لوازم جدید و هم لوازم قدیمی , به طور کلی آموزش طوری هست که بعد از پایان دوره شما بتوانید تمام لوازم خانگی نام برده را بدون در نظر گرفتن برند و قدیمی یا جدید بودن آنها تعمیر و عیب یابی کنید .

چگونه وارد بازار کار لوازم خانگی شویم؟

ورود به بازار کار لوازم خانگی شامل چند مرحله مختلف است. به طور حتم اولین و مهمترین مرحله در فرآیند ورود به بازار کار لوازم خانگی، آموزش است. شما باید ابتدا در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت کنید تا دانش و مهارت خود در زمینه تعمیرات لوازم خانگی را کامل یا به روز کنید.

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی ما یک دوره کامل و جامع می باشد که شما حتی بدون داشتن هیچگونه سابقه ای در تعمیرات لوازم الکترونیکی نیز می توانید را از صفر تا صد فرا بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید