تعمیرات طلا و جواهر حرفه ای است که به تعمیر طلا و جواهرات آسیب دیده می پردازند. این تعمیرات ممکن است در زمینه های مختلفی مانند جاگذاری سنگ ها ( مانند سنگ فیروزه ) و نگین های افتاده و یا شل شده ، صاف کردن لبه های تیز ، تغییر سایز و اندازه ی قطعه ی طلا و یا نقره و یا پرداخت و پولیش کاری می باشد .در  شغل تعمیرات طلا و نقره ، مهم ترین چیز داشتن انواع ابزار طلاسازی است(آموزش تعمیر طلا در تبریز) .

آموزش تعمیر طلا در تبریز

افرادی که دوره های آموزشی تعمیرات طلا و جواهر را می گذرانند تبدیل به تکنسین می شوند و می توانند کارهایی مانند تعمیرات حلقه های آسیب دیده ، انواع گوشواره ، دستبند ، گردنبند و زیور آلات دیگر را انجام دهند و آن ها را به شکل اولیه در آورند .

ابزارهای مهمی که در تعمیرات طلا و نقره استفاده می شوند عبارتند از : چکش های مخصوص طلا سازی ، انبردست ، سیم چین و ابزارهای پیشرفته تر مانند : لیزر ، دستگاه های حکاکی و جوشکاری .

فعالیت هایی که یک تکنسین یا تعمیر کار طلا و نقره ممکن است در کار خود با آن ها سر و کار داشته باشد انتخاب سنگ های قیمتی ، فلزات و سایر مواد مصرفی ، طراحی و ساخت مدل های طلا از جنس گچ ، خاک رس یا به روش موم کاری طلا یا Wax ، لحیم کاری ، صیقل دادن جاهای زبر .شغل تعمیرات طلا نیاز به ظرافت و سلیقه ی زیادی دارد و افراد با سلیقه در این زمینه موفق تر هستند .

تعمیرات طلا در تبریز

انواع طلا و جواهرات در اثر استفاده طولانی مدت ممکن است فرسوده شود و حالت طبیعی و اولیه خود را از دست بدهد. هم چنین وارد آمدن فشار یا ضربه و شکستگی نیز از مواردی است که طلا نیاز به تعمیرات دارد. تعمیرات یک شغل حرفه ای و تخصصی می باشد که برای تعمیر طلا و جواهرات باید به فردی مراجعه نماییم که در امر تعمیرات طلا متخصص و از ابزارهای مختلفی برای تعمیر جواهرات نیز برخوردار باشد.

تعمیر فلزات قیمتی و باارزش علاوه بر ابزارها نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد که به منظور انجام صحیح و اصولی این کار به فراگیری مهارت های گوناگونی نیاز می باشد.

دوره آموزش تعمیرات طلا

دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر از جمله دوره های کارآمدی است که به آموزش صفر تا صد نحوه تعمیرات طلا و دیگر فلزات قیمتی همچون جواهر می پردازد. در دوره آموزش تعمیرات فلزات قیمتی و جواهر از پایه نحوه تعمیر طلا و دیگر فلزات قیمتی به شما آموزش داده می شود. نحوه آموزش ها به صورت تئوری و عملی می باشد و برای هنرجویان جلسات رفع اشکال و تمرین بیشتر نیز فراهم می گردد.

در دوره های تعمیرات طلا، نحوه ی طراحی طلا و تعمیرات رایج و معمول ، لحیم کاری و دوره ریخته گری طلا ، ارزیابی مروارید و سنگ های قیمتی ، نحوه حکاکی کردن روی طلا به هنرجو آموزش داده می شود . پس از پایان دوره تعمیرات طلا، آموزشگاه آپادانا به هنرجویان مدرک فنی و حرفه ای که از اعتبار بالایی نیز برخوردار است اعطا می نماید.

جزییات این دوره آموزشی شامل جوش کاری ، ساخت قاب های دیواره ای ، چنگی و همچنین ساخت رینگ های ساده ، سایز کردن انگشتر ، اضافه کردن و یا تعویض بازو انگشتر ، سوهان کاری ، جوش کاری های تخصصی و پیچیده و در نهایت عملیات ساده جواهر سازی خواهد بود.

هم چنین هنرجو کار با لوازم ذوب کاری ، نورد کاری و پرداخت کاری را تجربه خواهد کرد. مقاومت و دوام سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در مقابل حرارت ، اسید ها و دیگر مواد شیمیایی ، التراسونیک و آب کاری از دیگر مواردی است که در این دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر داده می شود.

بازار شغل تعمیرات طلا

طلا و نقره ارزش زیادی دارند و در صورتی که زیور آلات یک فرد دچار آسیب شود ، آن فرد باید به دنبال یک تعمیر کار طلای حرفه ای بگردد . درآمد تعمیرات طلا مناسب و راضی کننده است و در همه ی زمان ها مشتری برای تعمیرکاران طلا و جود دارد . شما نیز با گذراندن دوره های تعمیرات طلا و نقره می توانید کسب و کار طلاوجواهر سازی و تعمیرات طلا را آغاز کنید .

پس از گذشت مدتی در صورت نیاز می توانید کارگاه تعمیرات طلای خود را گسترش دهید و از افراد دیگر در زمینه ی تعمیرات و بازار یابی استفاده کنید. پیشرفت در این زمینه تنها نیاز به پشتکار و علاقه دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: