امروزه اقامتگاه های بوم گردی تبریز در حال توسعه هستند و هر  روز بر تعداد این مجموعه های اقامتی افزوده می شود. در این مقاله الی گشت اقامتگاه های بوم گردی تبریز را به شما مخاطب اهل سفر معرفی می کند. اقامتگاه های بوم گردی خانه های قدیمی هستند که با بازسازی تغییر کاربری داده اند. بسیاری از مسافران دوست دارند در محیطی متفاوت تجربه ی اقامت داشته باشند تا از سفر خود بیشتر لذت ببرند(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).

اقامتگاه های بوم گردی هم باعث حفظ خانه های قدیمی، سبک معماری اصیل شده است و هم باعث تجربه ی متفاوت برای مسافران هست. در ایران هر روز بر تعداد اقامتگاه های بوم گردی افزود می شود(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).

اقامتگاه ها بنا به امکانات قیمت های مختلفی دارند و در کل از هتل ها ارزان تر هستند و به همین خاطر نیز مورد انتخاب بسیاری از مسافران هستند. تمامی اقامتگاه های بوم گردی با صبحانه رایگان هستند و این خودش یک مزیت مهم به حساب می آید که هزیته ی سفر را می تولنید با آن کاهش دهید.

اقامتگاه بوم گردی عمارت سنگی کندوان

عمارت سنگی کندوان تبریز یکی از جالب ترین اقامتگاه های بوم گردی تبریز هست. در روستای کندوان حدود هشتصد سال تا هزارسال پیش ساکنانش در دل صخره های کوه، خانه های ساختند که به خانه های کندویی مشهور است و مشابه اش در روستای کاپادوکیا ترکیه است. ماندن در این خانه ها اقامتی وصف ناشدنی دارد که برای مسافران تجربه ی دلپذیری است. وارد شدن در خانه ی سنگی به قدمت ۱۰۰۰ سال جذابیت وصف ناشدنی دارد که نه تنها مسافران ایرانی آن را دوست دارند بلکه مسافران خارجی نیز شیفته ی این تجربه ی بینظیر هستند.

در عمارت سنگی کندوان سوئیت های چهار و پنج نفره  وجود دارد و در آن تخت و سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی تعبیه شده است. اگر به تبریز سفر کردید سری به روستای کندوان نیز بزنید. خانه های روستای کندوان به صورت کله قندی هستند و با شیب زیاد گرما خورشید را جذب نمی کنند و در تابستان ها بدون کولر خنک است(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).

آدرس: در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر اسکو و ۵۵ کیلومتری مرکز استان (تبریز) ، روستای کندوان ، اقامتگاه بوم گردی عمارت سنگی کندوان

اقامتگاه بوم گردی داریوش

در روستای کندوان اقامتگاه بوم گردی سنتی نیز هست. اقامتگاه بوم گردی داریوش نیز از اقامتگاه های بوم گردی تبریز است که سبک همان خانه های سنتی کندوان است و در آن از تخت و مبل استفاده شده است و اگر دچار آرتوروز زانو ویا کمر هستید یکی از بهترین پیشنهاد ها در روستای کندوان است. صبحانه های اقامتگاه کندوان کره و پنیر و نان محلی است که لذت سفر را برایتان دو چندان می کند و در آب و هوای تمیز از خوردن صبحانه محلی بهره مند می شوید.

آدرس: استان آذربایجان شرقی، ۵۶ کیلومتری جنوب تبریز، روستای کندوان، مقابل چشمه آب معدنی

اقامتگاه بوم گردی هما

اقامتگاه بوم گردی هما یکی دیگر از اقامتگاه های بوم گردی روستای کندوان تبریز است. وارد این اقامتگاه که شوید سماور و استکان های کمر باریک طاقچه مجذوب تان می کند. پشتی های سنتی و قالیچه های ترکی در خانه های کندویی کندوان شما را به دل قدیم می برد. در این اقامتگاه ها تمامی وسایل بومی و سنتی هست و لذت سفر را برایتان دو چندان می کنند.

به خاطر تعداد بی شمار مسافر در فصل تابستان در تبریز بر تعداد اقامتگاه های بوم گردی تبریز هر سال افزود می شود و رونق چرخه ی اقتصادی را نشان می دهد. این اقامتگاه در دو واحد مجزا طبقه هم کف و طبقه ی اول است و وسایل کامل آشپزخانه و تلویزیون رارد و تا ۱۰ نفر ظرفیت دارد(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).‌

آدرس: تبریز، شهرستان اسکو، روستای کندوان، جنب مدرسه قدیمی

اقامتگاه بوم‌گردی گونش کندوان

بیشترین اقامتگاه های بوم گردی تبریز در کندوان واقع شده است. این اقامتگاه در جایی مرتفع تر قرار دارد و چشم انداز عالی دارد رفتن و رسیدن به این اقامتگاه کمی شیب دارد پس خسته نشوید تا از فراز آن روستای تاریخی کندوان را ببینید و حس آرامش به گذشته های دور روستا سفر کنید. اقامتگاه گونش برای دیدن آسمان در شب بینظیر است و ستاره های آسمان بدون آلودگی هوا ببنید و یکی از بهترین موقعبت های مکانی در اقامتگاه های بوم گردی تبریز را دارد.

آدرس: استان آذربایجان شرقی ، شهر تبریز ، اسکو، روستای کندوان، بالای روستا، اقامتگاه بوم‌گردی گونش کندوان

سوئیت صخره ای آراز

از دیگر اقامتگاه های بوم گردی تبریز سوییت صخره ای آراز است که سیستم داخلش مبله  و دارای تخت است و از دیگر اقامتگاه های که برای سالمندان، افرادی که مشکلات آرتوروز دارند مناسب است. همه ی وسایل رفاهی و بهداشتی داخل این اقامتگاه وجود دارد. تمامی اقامتگاه های کندوان با درهای چوبی ورودیه دارند و مانند قدیم باید کلون را پشت در بیاندازید که تجربه ی نابی برای جوانان و نوجوانان و کودکان به حساب می آید. این سوئیت نیز یکی از تمیز ترین اقامتگاه های بوم گردی کندوان است.

آدرس: استان آذربایجان شرقی ، شهر تبریز ، اسکو، روستای کندوان، سوئیت صخره ای آراز

اقامتگاه های بوم گردی تبریزاقامتگاه مولایی تبریز

یکی دیگر از اقامتگاه های بوم گردی تبریز در روستای کندوان اقامتگاه مولایی است. در این اقامتگاه با توجه به معماری داخلی آن از مبل ها و فرش های استفاده شده است که هم رنگ دیوار است و یک شب اقامت در آن دلپذیر است. در این اقامتگاه وسایل کامل بخاری، سرویس بهداشتی، بخاری گازی موجود است(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).

آدرس: استان آذربایجان شرقی ، شهر تبریز ، اسکو، روستای کندوان، جنب حمام قدیمی

اقامتگاه سیروس رنجبر

اقامتگاهی سیروس رنجبر در روستای گیله جان تبریز است. و یکی از اقامتگاه بوم گردی تبریز  به شمار می رود. یک واحد و برای یک خانواده و یک گروه مناسب است که در آن وسایل آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز قرار دارد. می توانید از یک روستای بکر لذت ببرید. این روستا در نزدیکی کندوان قرار دارد اما بافت خانه های آن ها کاملا متفاوت ایت و این اقامتگا نیز شبیه خانه های دشت در شهر تبریز است که قدمتی تاریخی دارد و حس متفاوت را برای خودتان رقم بزنید.

آدرس: استان آذربایجان شرقی، ۵۶ کیلومتری جنوب تبریز، روستای کندوان، محله گیله جان

اقامتگاه سیروس رنجبر

اقامتگاه تقی زاده تبریز ۱۵ کیلومتری روستای کندوان

اقامتگاه تقی زاده تبریز در فضای ۲۰۰۰ هزار متری است که بسیار اقامتگاه دلنشینی و از اقامتگاه های بوم گردی تبریز است که آجری است. تمام اتاقهای آن با وسایل سنتی تزیین شده است. برخی از اتاق ها دارای تخت و تعدادی دارای لحاف و تشک است و بنا به سلیقه ی خودتان انتخاب کنید. این مکان بسیار ساده و صمیمی است . شما را با صفای خانه های قدیمی آشنا می کند.

آدرس: استان آذربایجان شرقی ، شهر اسکو ، کیلومتر ۶ جاده اسکو به کندوان،روستای اسفنجان ،جنب سنگک پزی تقی زاده

اقامتگاه گلوسنگ کلبیر

اگر به قلعه تاریخی بابک خرم دین تبریز سفر می کنید اقامتگاه رویایی نیز را می توانید برای ماندن انتخاب کنید. اقامتگاه های  بوم گردی تبریز در شهرهای مختلفش بسیار منحصر به فرد هست. این اقامتگاه در ۱۰ کیلومتری قلعه بابک ساخته شده است و حدود ۱۲نفر پذیرش مسافر را دارد. پس در  های سیزن توجه داشته باشید که ممکن است برای شما ظرفیت نداشته باشد و از چند هفته قبل آن را رزرو کنید.

داشتن اقامتگاه در کنار قله قدیمی هزار ساله مزیت محسوب می شود و امروزه به خاطر مسافران ممکن تعداد اقامتگاه های بوم گردی آن افزایش پیدا کند. راه قلعه کلیبر کمی سخت است و صعب العبور است اما بهترین مکان برای شنیدن داستان های تاریخی  بابک خرم دین است(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).

آدرس: استان آذربایجان شرقی ، شهر تبریز ،۵ کیلومتری کلیبر- ۲ کیلومتر بطرف جاده جانانلو، روستای گلوسنگ

اقامتگاه بوم گردی بهار تبریز

از اقامتگاه های بوم گردی تبریز بهار است. این خانه سبک خانه های قدیمی شهر تبریز است ولی نه آنچنان قدیمی! برای ۷۰ سال پیش است و چون نزدیک بازار بزرگ تبریز هست انتخاب بسیاری از مسافران در شهر تبریز به شمار می رود. این خانه دو طبقه و هفت اتاق دارد و در کل ۲۷ نفر مسافر پذیرش می کند. در اتاق ها تمام وسایل رفاهی چون کمد، بخاری، پنکه و تلویزیون کوچک قرار دارد.

در زمستان ها نیز در اتاق ها کرسی برقی وجود دارد که حس و هوای قدیمی به مسافران القا کند. اگر زمستان سفر می روید به یاد قدیم ها از کرسی استفاده کنید(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).

حیاط اقامتگاه در بهار و پاییز و زمستان بسیار دلپذیر است و حس نوستالژیک را در شما زنده می کند به خصوص اگر از آن دسته مسافرانی باشید که در کودکی از نعمت خانه های حیاط دار بهره مند بودید حسابی از حیاط دلباز آن لذت می برید(اقامتگاه‌های بومگردی و تجربه زندگی محلی در اطراف تبریز).

آدرس : خیابان فلسطین، خیابان بهار شرقی، کوچه حاج تقی پهلوان، پلاک ۲۸

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: