از جمله امتیازهای بزرگی که می‌تواند به داشتن یک رزومه تحصیلی و کاری عالی کمک کند؛ ارائه مقاله است. به همین جهت یکی از دغدغه‌های دانشجویان  نگارش مقاله است. اما مشکل دقیقا در جایی بروز می‌کند که در هیچ مقطع تحصیلی، حتی در مقاطع مختلف دانشگاهی، هیچ آموزشی در مورد نحوه نگارش یک مقاله حرفه‌ای و قابل ارائه به مراکز بین المللی، به دانشجویان داده نمی‌شود(دوره مقاله نویسی در تبریز).

به همین دلیل گروه آموزشی آپادانا، تصمیم گرفت که تمامی بستر‌های لازم برای آموزش نحوه نگارش انواع مقاله از جمله isi، هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین، برای دانشجویان ساکن شهرستان را فراهم کند(دوره مقاله نویسی در تبریز).

اهمیت مقاله نویسی

همانطور که گفته شد، مقاله نویسی، علاوه بر اینکه سبب گسترش علم در سراسر دنیا می‌شود و شما یک قدم علم را به جلو پیش برده‌اید، سبب افزایش اعتبار شما در میان همکاران شغلی شما و هم صنف‌های شما شده و جایگاه علمی شما را به شدت بهبود میدهد. پس از نگارش یک مقاله و چاپ آن در یک ژورنال معتبر به خوبی خواهید دید که چقدر نگاه‌ها به سمت شما مثبت شده و فرصت‌های بهتر چه در دانشگاه و چه در شغل آینده‌تان پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

مقاله علمی چیست؟

پس از تصویب هر پروپوزال و پیمودن کامل گام‌هایی که توسط تیم تحقیق در آن تعریف شده است، نیاز است تا دستاوردهای علمی خود را در قالبی استاندارد به دست مخاطبان مشتاق برسانید. این فرآیند از طریق نگارش مقاله صورت می‌گیرد و این مقاله که در حقیقت گزارش یک کار پژوهشی است، نهایتاً در یک مجله علمی منتشر می شود(دوره مقاله نویسی در تبریز).

اجزای مقالات علمی

چکیده، مقدمه، روش کار، نتایج، بحث، نتیجه‌گیری و بخش های پایانی مثل تقدیر و تشکر از اجزای اصلی یک مقاله هستند که هر کدام باید به شیوه مخصوص به خود تهیه شوند تا در کنارِ هم، تشکیل یک کلِ منسجم دهند. رعایت نکردن اصول نگارشی در هر بخش، رد مقاله شما را با خود به همراه خواهد داشت؛ مقاله‌ای که با تلاش فراوانی آماده شده است(دوره مقاله نویسی در تبریز).

مقاله نویسی و داوری مقالات

به دلیل جامعیت کافی، این دوره هم برای دانشجویان که تجربه پژوهشی ندارند مفید خواهد بود و هم برای افراد با تجربه. دانشجویان با تجربه می توانند در راستای ارتقای کیفیت مقالات فعلی خود و نیز یادگیری اصول داوری مقالات از این دوره بهره‌برداری کنند. از طرفی، دانشجویان غیرعلوم پزشکی نیز برای آشنایی با اجزای یک مقاله علمی و نحوه آماده‌سازی اجزای مختلف آن، امکان استفاده از دوره حاضر را دارند، اما قدر مسلم بهره کمتری نسبت به دانشجویان علوم پزشکی برایشان به همراه خواهد داشت.

اهداف یادگیری

از فراگیر محترم انتظار می‌رود که پس از اتمام دوره جامع مقاله نویسی و داوری مقالات، بتواند در کنار یادگیری اصول صحیحِ مقاله‌خوانی، به صورت مستقل یافته‌های علمی خود را به شکل مقاله دربیاورد، مجله‌ای معتبر برای ارسال آن انتخاب نماید، نظراتی که از داوران مجله دریافت می‌کند را به شکل صحیحی پاسخ دهد تا در نهایت با تکمیل این فرآیند، مقاله پذیرش شده و به چاپ برسد.

بهترین آموزشگاه دور مقاله نویسی در تبریز

آموزشگاه آپادانا در تبریز دوره‌هایی در زمینه مقاله‌نویسی و نوشتن علمی برگزار کند. این دوره‌ها معمولاً به افرادی که علاقه به نوشتن دارند یا نیاز به توسعه مهارت‌های نوشتاری دارند، کمک می‌کنند تا مهارت‌های مقاله‌نویسی خود را بهبود بخشند(دوره مقاله نویسی در تبریز).

مواردی که ممکن است در یک دوره مقاله‌نویسی در آموزشگاه آپادانا شامل زیر باشد:

  1. نوشتن مقالات علمی: یادگیری نکات اساسی نوشتن مقالات علمی از جمله ترتیب مقاله، استفاده از منابع، و نحوه نوشتن متن علمی.
  2. جستجوی اطلاعات: تکنیک‌های جستجوی منابع علمی در پایگاه‌های داده و کتابخانه‌های دیجیتال.
  3. نگارش و ویرایش: تمرین در نگارش مقاله و تکنیک‌های ویرایش متن.
  4. مدیریت منابع: آموزش استفاده از نرم‌افزارها و ابزارهای مدیریت منابع مانند EndNote یا Zotero.
  5. پایان‌نامه و پروژه تحقیقاتی: راهنمایی برای نوشتن پایان‌نامه یا گزارش‌های پروژه‌های تحقیقاتی.
  6. ترجمه علمی: آموزش نکات ترجمه متون علمی به زبان‌های دیگر.
  7. نوشتن مقالات تخصصی: برای افرادی که در حوزه‌های تخصصی خاصی فعالیت می‌کنند، ممکن است دوره‌هایی در خصوص نوشتن مقالات تخصصی برگزار شود.

برخی از این دوره‌ها ممکن است به صورت حضوری برگزار شوند و برخی دیگر ممکن است به صورت آنلاین ارائه شوند. برای اطلاعات دقیقتر در مورد دوره‌ها، شما می‌توانید با آموزشگاه آپادانا تماس بگیرید و جزئیات بیشتر را دریافت کنید. این نوع دوره‌ها معمولاً برای دانشجویان، پژوهشگران، و علاقه‌مندان به نوشتن علمی مفید واقع می‌شوند(دوره مقاله نویسی در تبریز).

دوره مقاله نویسی در تبریز

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: