امروزه، ارتقای دانش کاربردی مدیریت برای تمامی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و فعالان حوزه کسب و کار، به یک عامل حیاتی تبدیل شده‌است. تفاوتی ندارد که شما در سازمانی بزرگ مشغول هستید یا کوچک، کارمند هستید یا کارآفرین، دانشجو هستید یا یک خبره در حوزه تخصصی خودتان؛ برای آنکه در دنیای امروز با تمام عدم قطعیت‌های حاکم بر آن، در کار و کسب خود موفق باشید، باید مهارت‌های مدیریتی خود را ارتقا دهید و با علم روز، مسیر شغلی خود را راهبری کنید. این همان چیزی است که مدرسه کسب و کار تربیت مدرس، در دوره‌های POSTDBA ،DBA ،MBA برای شما تدارک دیده است!

مدیریت منابع انسانی چیست؟

  • مدیریت منابع انسانی یا HRM رشته ای است که به مسائل مربوط به مدیریت و توسعه کارکنان شرکت (که مهمترین دارایی هر سازمانی به شمار می رود) می پردازد. به عنوان یک رشته، دوره مدیریت منابع انسانی دستخوش تغییرات زیادی در طول سالیان اخیر شده است. در گذشته، مدیریت منابع انسانی بیشتر به معنای پرداخت حقوق و دستمزد، ارسال هدایای تولد به کارکنان و اطمینان حاصل کردن از پر شدن صحیح فرم‌ها بود. به عبارت دیگر، بیشتر یک نقش اداری محسوب می شد تا یک نقش استراتژیک برای موفقیت سازمان ها. اما امروزه مدیریت منابع انسانی شامل طیف وظایفی گسترده تر و مهم تر است. برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر است که بخشی از سرفصل های دوره مدیریت منابع انسانی را نیز تشکیل می دهند:
  • استخدام و گزینش کارکنان
  • مدیریت دستمزد و پاداش
  • حفظ کارکنان و انگیزه بخشی به آنها
  • آموزش و توسعه مهارتهای کارکنان

بهترین دوره‌های مدیریت منابع انسانی در تبریز

استخدام و گزینش کارکنان

به طور حتم برای انجام صحیح وظایف و فعالیت های لازم در سازمان به افراد مختلفی نیاز دارید. حتی با وجود پیشرفته ترین ماشین‌ها، انسان های متخصص هنوز مورد نیاز هستند. به همین دلیل، یکی از وظایف اصلی در مدیریت منابع انسانی، استخدام نیروی انسانی مورد نیاز سازمان است.

مدیریت دستمزد و پاداش

مدیریت منابع انسانی هر سازمان باید حقوق و پاداش منصفانه ای برای کارکنان، مطابق با استانداردهای شغلی آنها تعیین نماید. این مقدار باید به اندازه ای باشد که افراد را برای کار با سازمان ترغیب کند و آنها اطمینان داشته باشند که دستمزدشان در مقایسه با سایر افرادی است که مشاغل مشابه را انجام می دهند، مناسب است. در مدیریت دستمزد و پاداش بایستی تعداد سال های حضور در سازمان، تجربه، تحصیلات و جنبه های مختلفی دیگری در نظر گرفته شوند.حفظ کارکنان و انگیزه بخشی به آن‌ها:

حفظ کارکنان و انگیزه بخشی به آنها یکی از وظایف مهم مدیریت منابع انسانی می باشد. گرچه دستمزد عاملی مهم در حفظ کارکنان است، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر این موضوع تاثیر زیادی دارند.

وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی چیست ؟

از وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی اینست که به سیاست‌ها و اقدامات مربوط به جنبه‌های مختلف کارکنان پرداخته شود. به عنوان مثال وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی شامل: جذب کارمند، ارزیابی، ایجاد انگیزش و ارائه پاداش، فراهم نمودن محیط سالم برای کارمندان و نگهداشت منابع‌انسانی  و توسعه و آموزش آنهاست.

انجام درست هر یک از موارد ذکر شده نیازمند دانش و تجربه وسیع است و این امر با ارائه دوره آموزش مدیریت منابع انسانی در تبریز محقق می‌شود و باعث می‌شود تا در بلندمدت، سازمان شما بتواند با حداقل هزینه، بیشترین راندمان و کارایی را کسب کند. با پرورش نیروی‌انسانی مؤثر و کارآمد، شما می‌توانید به اهداف سازمانتان دست پیدا کنید.

آموزش مدریت منابع انسانی یکی از ارکام مهم آموزش و توسعه در مدیریت منابع انسانی (HRM) است که به سیستم آموزش کارکنان در یک شرکت اشاره دارد. این آموزش شامل ابزارها، دستورالعمل ها و فعالیت های مختلفی است که برای بهبود عملکرد کارکنان طراحی شده اند. این فرصتی است تا کارکنان دانش خود را افزایش دهند و مهارت های خود را ارتقا دهند تا به جایگاهی که لیاقت آن را دارند برسند.

دوره جامع مدیریت منابع انسانی

 دوره‌های آموزش مدیریت منابع انسانی در تبریز به درخواست مدیران و سرپرستان سازمان ها و به طور اختصاصی برای همان کسب و کار ارائه می‌شود. آموزشها در سراسر ایران به صورت حضوری در محل تعیین شده توسط سازمان شما و یا در دفاتر مجموعه مدیرنو ارائه میشود.

مزایای دوره آموزش مدیریت منابع انسانی

  • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
  • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
  • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
  • کیفیت بالا، قیمت مناسب
5/5 - (1 امتیاز)