رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: مدت دوره آموزشی سربازی بسته به نوع مرکز و نوع تخصص آموزشی متفاوت است؛ به طور مثال نخبه‌ها یک ماه دوره آموزشی سربازی سپری می‌کنند؛ همچنین افرادی که در حال حاضر در مناطق گرمسیر دوره آموزشی سربازی خود را طی می‌کنند به مدت ۶ هفته و کارکنان وظیفه‌ای که در مناطق خوش آب و هوا مشغول خدمت باشند مدت دوره آموزشی سربازی آن‌ها ۸ هفته خواهد بود(دوره آموزشی سربازی چند روز هست؟).

وی گفت: در گذشته مدت دوره آموزشی سربازی ۴۵ روز بود که بعد از آن دو هفته به آن اضافه شد که از دو سه ماه پیش تاکنون مدت دوره آموزشی سربازی بسته به مرکز و تخصص بین ۶ تا ۸ هفته خواهد بود(دوره آموزشی سربازی چند روز هست؟).

آیا آموزشی جزو سربازی محسوب می شود؟

بسیاری از مشمولان سربازی وقتی می خواهند طول مدت سربازی خود را حساب کنند، یکی از سوالاتی که برای آن ها مطرح می شود این است که دوره آموزشی آیا جزو سربازی محسوب می شود یا نه؟ خبر خوش به این مشمولان این است که طول مدت دوره آموزشی جزو مدت زمان خدمت سربازی محسوب می شود. به طور مثال اگر شما باید 24 ماه در یک یگان ارتش یا سپاه خدمت کنید، وقتی دو ماه آموزشی خود را گذرانده باشید، دو ماه از 24 ماه طول خدمت شما کسر می شود و شما تنها باید 22 ماه در یگان خدمت کنید.

دوره آموزشی سربازی یکی از بخش های خدمت نظام وظیفه بوده که همه مشمولان به اجبار باید این دوره را بگذرانند تا بتوانند به خدمت سربازی ورود پیدا کرده و آن را انجام دهند. فرقی نمی کند که شما قصد گرفتن امریه دارید یا می خواهید در پادگان خدمت کنید، برای هر دو این گزینه ها تنها زمانی می توانید خدمت سربازی خود را انجام دهید که دوره آموزشی سربازی را گذرانده باشید. بنابراین اطلاع از زمان اعزام به دوره آموزشی سربازی و نحوه ثبت نام در آن از جمله مواردی است که مشمولان باید به طور کامل بدانند.

در دوره آموزشی سربازی قوانینی حاکم است که شبیه به پادگان ها بوده و سربازان را برای حضور در آنجا آماده می کند. برای آشنایی بیشتر با این دوره، در مقاله پیش رو قصد داریم مشمولان سربازی را با جزئیات آموزشی سربازی، طول مدت دوره آموزشی سربازی آشنا کنیم. ضمن آنکه در انتهای مقاله علاوه بر اینکه به این سوال رایج که آیا دوره آموزشی جزو سربازی محسوب می شود؟ یا نه، پاسخ داده خواهد شد و راهنمایی هایی نیز در خصوص این دوره ارائه

دوره آموزشی سربازی چیست؟

شاید بعضی از مشمولان اطلاعات کافی در رابطه با دوره آموزشی سربازی نداشته و ندانند که دوره آموزشی سربازی چیست؟ دوره آموزشی سربازی یک دوره مقدماتی برای ورود شما به خدمت سربازی می باشد. بنابراین، این دوره بسیار اهمیت دارد. اگر سوال کنید که می توان دوره آموزشی سربازی را نگذراند و به خدمت سربازی رفت؟ پاسخ خیر است. قطعا اولین مرحله برای ورود شما به خدمت سربازی، این است که شما تمام طول مدت دوره آموزشی خود را کامل و جامع گذرانده باشید.

دوره آموزشی سربازی در ارتش

مشمولان چه امریه سربازی دریافت کرده باشند و چه خدمت نظام وظیفه آنان در پادگان باشد، ملزم به گذراندن دوره آموزشی هستند. وره آموزشی در مراکز آموزشی و پادگان های نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و وزارت دفاع و… برگزار می شود و طول مدت دوره آموزشی سربازی در ارتش و سایر ارگان های نظامی بسته به مرکز و تخصص متفاوت است.

مشاوره دوره آموزشی سربازی

برای طی کردن مراحل اعزام به سربازی، خصوصا اعزام به دوره آموزشی سربازی می توان نکاتی را رعایت کرد تا این دوره به نسبت راحت تر گذرد. سربازان در این دوره اجازه دارند یک سری وسایل شخصی خود را به همراه داشته باشند، این وسایل به شرح زیر می باشند(دوره آموزشی سربازی چند روز هست؟).

  • لباس گرمکن
  • لباس های شخصی مانند زیر پیراهنی
  • یک دست لباس مناسب برای زمان مرخصی
  • داروهای مورد نیاز
  • تنقلات
  • قاشق و چنگال و…

سوالات متداول

 منظور از دوره آموزشی سربازی چیست؟

✔️ دوره آموزشی سربازی دوره ای است که پیش از اعزام مشمولان به یگان های سربازی برگزار شده و هدف از آن آموزش اصول اولیه و مهم به سربازان می باشد.

 مدت زمان دوره آموزشی سربازی چقدر است ؟

✔️ مطابق متن مقاله، طول دوره آموزشی سربازی دو ماهه بوده که به علت شرایط کنونی کشور به یک ماه کاهش پیدا کرده است.

شرایط ورود به دوره آموزشی سربازی چیست؟

✔️ مشمولان برای حضور در دوره آموزشی باید یک سری موارد بهداشتی نظیر کوتاهی مو و محاسن را رعایت کرده و از بردن گوشی همراه خود داری کنند. سایر موارد در متن مقاله توضیح داده شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: