امروزه صنعت فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، یکی از پرسودترین و جذاب‌ترین صنایع در دنیا محسوب می‌شود. فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، به فرآورده‌هایی گفته می‌شود که به منظور تمیز کردن، معطر کردن، تغییر ظاهر، اصلاح بوی بدن یا محافظت و نگهداری اعضای خارجی بدن (اپیدرم، مو، ناخن و…) و یا دندان و اعضای دهانی در شرایط مناسب استفاده می‌شود(دوره آموزشی فرمولاسیون آرایشی و بهداشتی).

امروزه بسیاری از لوازم آرایشی، بهداشتی و مراقبتی از مواد شیمیایی به دست می‌آیند و دارای فرمولاسیون مخصوص و منحصر‌به‌فردی هستند. این محصولات، با توجه به کاربردشان داران حالت‌های فیزیکی و ترکیبات متفاوتی هستند(دوره آموزشی فرمولاسیون آرایشی و بهداشتی).

دوره آموزشی فرمولاسیون آرایشی و بهداشتی

یکی از پرمخاطبترین تولیدات در صنعت آرایشی و بهداشتی، تولید انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها است. همه ساله تولیدکنندگان کرم‌ها و لوسیون‌ها باتوجه به تحولات ایجاد شده در فناوری، فرمولاسیون و مواد تشکیل دهنده محصولات جدیدتر و متنوع‌تری را ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. در نتیجه صنعت ساخت، تولید و عرضه کرم‌ها و لوسیون‌ها از بزرگترین بازارهای تجاری با گردش مالی بالا است.

چند ویژگی منحصر بفرد سبب شده است تا چرخه تولید کرم‌ها و لوسیون‌ها با سودآوری فراوانی همراه باشد. تنوع بسیار زیاد کرم‌ها و لوسیون‌ها، وجود پتانسیل بالقوه برای نوآوری، توجه روزافزون مردم به فواید انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها و قابلیت به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا و… از جمله این عوامل هستند.

مخاطبین دوره آموزشی کرم‌‌‌ها و لوسیون‌ها

  •     تیم تحقیق و توسعه شرکت‌های تولیدکننده کرم‌ها و لوسیون‌ها
  •     دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته شیمی و سایر رشتههای مرتبط
  •     کارآفرینانی با انگیزه اشتغال‌زایی و راه‌اندازی خط تولید کرم‌ها و لوسیون‌ها
  •     کلیه علاقه‌مندان به فراگیری دانش فنی در زمینه این محصولات

دوره آموزش فرمولاتور لوازم آرایشی و بهداشتی چیست؟

دوره آموزش فرمولاتور لوازم آرایشی و بهداشتی چیست؟ وظايف اين شغل شامل مطالعات پيش فرمولاسيون، و تعيين درصد مواد اوليه در يك فرآورده آرايشی و بهداشتی، ساخت فرآورده تا رسيدن به يك فرمول ايده آل جهت محصول، و همچنين انجام آزمون های لازم جهت اطمينان از پايداری آن مي باشد(دوره آموزشی فرمولاسیون آرایشی و بهداشتی).

مزیت گذراندن دوره مراقبت پوست و مو و زیبایی

با رشد روزافزون تکنولوژی و پیشرفت بشر در زمینه علوم مختلف و دستیابی به شناخت بیشتر ازعلت بسیاری اتفاقات و تلاش در جهت بهبود و ارتقا راه حل های آنها؛ در زمینه علوم پزشکی و مخصوصا حوزه پوست و زیبایی و لیزر پیشرفت های بسیار چشمگیری حاصل شده است

تکنولوژی های جدید و به روز با تمرکز برعلت ایجاد اختلالات پیری پوست، منجر به کاهش علایم و سرعت پیری پوست شده و با رفع مشکلات پوستی حاصله ناشی از علل مختلف مانند نور خورشید و افزایش سن و… باعث شکل گیری فرآیندهای جوانسازی و بهبود نمای ظاهری و ساختار کلاژن وعناصر پوست می شوند.

آموزش کرم سازی در تبریز

در دوره آموزش کرم ساز در آموزشگاه آپادانا کرم سازی یک روند کامل ساخت انواع کرم های بهداشتی و آرایشی با استفاده از مواد گیاهی و شیمیایی برای برطرف کردن مشکلات پوستی به شما آموزش داده می شود. این دوره آموزش کرم سازی در تبریز جامع مربوط به کرم سازی از جمله: آشنایی با مواد گیاهی، آشنایی با مکمل های شیمایی، آموزش ساخت کرم های پایه، آشنایی با پوست های مختلف، ساخت عملی انواع کرم می شود.

هنرجو در این دوره با انواع ترکیبات به کار رفته در کرم های آرایشی و بهداشتی آشنا می شود و قواعد اندازه گیری، ترکیب، و مخلوط کردن مواد برای ساخت کرم را می آموزد. هدف این دوره آموزشی، تربیت افراد ماهر و متخصصی است که توانایی شناخت انواع پوست و ساخت کرم مناسب با توجه به نوع کاربرد آن را دارند.

دوره آموزشی فرمولاسیون آرایشی و بهداشتی

مراحل آموزش کرم سازی

  •     در ابتدای آموزش کرم سازی، با اصول بهداشتی در زمان انجام کرم سازی آشنا می شوید.
  •     سپس مربی به معرفی گیاهان دارویی، و مکمل های شیمیایی مورد استفاده در کرم سازی می پردازد.
  •     در این مرحله، نحوه صحیح ترکیب مواد با یکدیگر را آموزش می بینید.
  •     در مرحله چهارم، قواعد اندازه گیری، ترکیب، و مخلوط کردن مواد را یاد می گیرید.
  •     در نهایت با کمک مربی، تمرین عملی ساخت انواع کرم با توجه به نوع کاربرد آن ها را انجام می دهید.
به این مطلب امتیاز دهید