قبل از هر چیز باید به شما بگوییم که اصلا آزمون فنی حرفه ای چیست و ثبت نام فنی حرفه ای  را چطور بایدانجام داد. باید بدانید که برای ثبت نام آزمون فنی حرفه ای کارآموزان بایستی مهارت دیده باشند که به همین دلیل سازمان فنی و حرفه ای بخش آموزش و ثبت نام فنی حرفه ای را به بخش خصوصی آموزشگاه های  فنی حرفه ای زیر نظر سازمان سپرده است(شرایط آزمون فنی و حرفه ای تبریز).

آموزشگاه آپادانا در تبریز که از سازمان فنی و حرفه ای مجوز دارند و مجری آموزش میباشند و برای اطلاع از نحوه آزمون فنی حرفه ای و ثبت نام فنی حرفه ای کلیه امور را به شما آموزش میدهند(شرایط آزمون فنی و حرفه ای تبریز).

ثبت نام مدرک فنی حرفه ای

ثبت نام آزمون فنی و حرفه ای شامل دو آزمون میباشد هم ثبت نام آزمون عملی فنی حرفه ای و هم آزمون تئوری میباشد که بایستی آموزشگاه آپادانا در ابتدا  ثبت نام امتحان فنی حرفه ای برای تئوری باشد و بعد از قبولی در این آزمون این کارآموزان داوطلب  ثبت نام کارت مهارت فنی حرفه ای بایستی آماده  آزمون عملی شوند و سپس مدرکشان را در پورتال فنی حرفه ای portaltvto به صورت فایل پی دی اف دریافت میکنند.

لازم به ذکر است که آموزشگاه آپادانا از سایت ثبت نام آزمون فنی حرفه ای ثبت نام نمیکنند بلکه سازمان به آنها اختیاراتی داده که از طریق پورتال خودشان کلیه مراحل را انجام دهند.

ثبت نام فنی حرفه ای

ما در کافه آموزشگاه بعد از اتمام دوره های کارآموزانمان آنها را ثبت نام فنی حرفه ای میکنیم برای رشته های زیر

ثبت نام آزمون فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل

ثبت نام آزمون فنی و حرفه ای تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

ثبت نام آزمون فنی و حرفه ای تعمیرات ECU خودرو

ثبت نام آزمون فنی و حرفه ای لوازم خانگی

ثبت نام آزمون فنی و حرفه ای تلویزیون

ثبت نام آزمون فنی حرفه ای کلیه رشته ها در آموزشگاه آپادانا انجام میشود .

چنانچه سوالاتی در مورد ثبت نام فنی و حرفه ای دارید شماره 1464-041 مشاوره بگیرید.

شرایط آزمون فنی و حرفه ای تبریز

شرایط شرکت در دوره آموزشی فنی و حرفه ای

مهارت آموزان برای پذیرش در دوره های فنی و حرفه ای باید واجد شرایط عمومی مانند اعتقاد به دین اسلام یا ادیان پذیرفته شده قانون اساسی ، نداشتن فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر و دارا بودن مجوز اقامت برای اتباع خارجی باشند . سایر شرایط اختصاصی پذیرش مهارت آموز در سازمان فنی و حرفه ای عبارت است از :

  • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته مهارتی
  • کارت پایان خدمت یا معافیت از آن برای آقایان
  • انواع گواهینامه های آزمون فنی و حرفه ای
  • گذراندن دوره در آموزشگاه آپادانا(دوره های آموزشگاه آپادانا در تبریز)

اگر افراد پس از شرکت در آزمون‌های تئوری و عملی نمره قبولی را در رشته مورد نظر کسب کنند، می‌توانند گواهینامه مهارت دوره آموزشی فنی حرفه ای را در هر یک از 4 سطح بگیرند.

بالاترین سطح از گواهینامه های فنی و حرفه ای

بهترین و بالاترین سطح از گواهینامه های فنی و حرفه ای، سطح کارگر ماهر است. متقاضیان این سطح باید ابتدا 2 پیش نیاز آن را دریافت کنند. به این صورت که ابتدا باید گواهینامه مهارت درجه 2 و سپس گواهینامه مهارت درجه 1 را دریافت کنند. افراد می‌توانند پس از اخد گواهینامه درجه 2 و 1 در کلاس‌های آموزشی تکمیل شرکت و در نهایت در آزمون سطح کارگر ماهر ثبت نام کنند.

گواهینامه مهارت درجه 1

قبل از شرکت در دوره‌ها و آزمون سطح درجه 1 باید فرد متقاضی گواهینامه مهارت درجه 2 را دریافت کرده باشد. پس از اخذ مدرک مهارت درجه 1 فنی و حرفه ای، می‌توانید در دوره‌های تکمیلی سطح کارگر ماهر شرکت نمایید.

گواهینامه مهارت درجه 2

زمانی که فرد متقاضی در دوره‌های آموزشی لازم و مقدماتی مرتبط با رشته مورد نظر را دیده باشد، می‌تواند در آزمون سطح 2 مهارت شرکت نماید.

گواهینامه مهارت درجه 3

در صورتی که فرد پس از شرکت در آزمون از مهارت کمی برخوردار باشند، مدرک سطح درجه 3 را دریافت خواهد کرد.

ثبت نام در آموزشگاه آپادانا در تبریز

برای ثبت نام در آموزشگاه آپادانا در تبریز، پرداخت هزینه های آموزشی لازم است. این هزینه ها معمولاً بر اساس نوع و مدت دوره آموزشی متغیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها، بهتر است با مراجع مربوطه تماس بگیرید.

چنانچه سوالاتی در مورد ثبت نام فنی و حرفه ای دارید شماره 1464-041 مشاوره بگیرید.

شرایط آزمون فنی و حرفه ای تبریز

به این مطلب امتیاز دهید