جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اطراف شهر تبریز برای گردشگری کجا ها هستند؟

تبریز یکی از تاریخی‌ترین شهرهای ایران است که در منطقه‌ای سردسیر میان کوه‌ها و جلگه‌های سرسبز قرار دارد. به‌دلیل موقعیت جغرافیایی برجسته تبریز، این شهر برای سال‌های بسیار پایتخت حکومت‌های مقتدر ایرانی بوده است و بسیاری از جاهای دیدنی تبریز در طول این سال‌ها به وجود آمده‌اند. جاهای دیدنی اطراف تبریز نیز تلفیقی از یادگارهای تاریخی و طبیعی از سال‌های دور هستند. اگر تمایل به سفر به استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز دارید، با ما همراه شوید تا با دیدنیهای اطراف تبریز آشنا شوید.

 معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اطراف شهر تبریز برای گردشگری

شهر تبریز، یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است که در استان آذربایجان شرقی واقع شده است. این شهر دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی است که گردشگران می‌توانند لذت ببرند. در زیر تعدادی از این جاذبه‌ها را معرفی می‌کنیم:

جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اطراف شهر تبریز برای گردشگری

آبشار اسکندر تبریز

آبشار اسکندر در نزدیکی شهر تبریز قرار دارد. این آبشار را به‌جرئت می‌توان یکی از زیباترین جاهای دیدنی اطراف تبریز دانست که زیبایی منحصر‌به‌فردی دارد. این آبشار در مناطق کوهستانی و سردسیر واقع شده است و چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. آبشار اسکندر تبریز در طول تابستان و بهار، یک آبشار معمولی و بسیار زیباست؛ اما در طول زمستان، تسلیم ملکه سرما می‌شود و سرتاپا یخ می‌زند. انگار که ملکه برفی یک طلسم می‌خواند، چوب خود را می‌چرخاند و آبشار را به یخ تبدیل می‌کند. در طول زمستان، این آبشار به یکی از مهم‌ترین مناطق برای یخ‌نوردی تبدیل خواهد شد.

آبشار گل آخور تبریز

قطعاً نام جنگل ارسباران به گوشتان خورده است. اگر این طور نیست، نگران نباشید، در ادامه مقاله این جنگل زیبا را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. این جنگل در 60کیلومتری غرب ورزقان قرار دارد. در میان این جنگل و تمام زیبایی‌هایش، آبشار مرتفع و تماشایی وجود دارد که آن را با نام آبشار گل آخور می‌شناسند

این آبشار یکی از زیباترین جاهای دیدنی اطراف تبریز به حساب می‌آید. از تبریز تا این آبشار فقط 88کیلومتر فاصله است. پس در عرض کمتر از 2 ساعت می‌توانید خودتان را به آن برسانید. توجه داشته باشید برای دسترسی به این آبشار، باید حدود یک ساعت پیاده‌روی در مناطق کوهستانی را به جان بخرید.(جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اطراف شهر تبریز برای گردشگری)

جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اطراف شهر تبریز برای گردشگری

پارک ملی کنتال تبریز

به تصویر این پارک ملی در بالا نگاه کنید. چند ثانیه به آن خیره ماندید؟ آیا صدای پرندگان را در گوش خود شنیدید؟ آرامش آن را حتی از فاصله دور احساس کردید؟ این پارک با 7هزار‌هکتار وسعت، یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی ایران به حساب می‌آید.(جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اطراف شهر تبریز برای گردشگری)

این پارک در بخش شمالی استان آذربایجان شرقی و در مرز بین ایران و ارمنستان قرار دارد. همین مسئله باعث می‌شود تا اقلیم منطقه، بسیار خاص و منحصر‌به‌فرد باشد. از‌این‌رو در پارک ملی کنتال تبریز می‌توانیم شاهد گونه‌های متنوع از انواع گیاهان باشیم. در اوایل فصل بهار، در دامنه‌های کوهستان پارک کنتال، انواع لاله‌های رنگارنگ رشد می‌کنند و این پارک تبدیل به بهشت موعود خواهد شد.

پیست اسکی پیام تبریز

چطور نباید از یک منطقه کوهستانی انتظار وجود پیست اسکی داشت؟ منطقه پیام نام یکی از زیباترین مناطق تفریحی و جاهای دیدنی اطراف تبریز است. همه‌ساله هزاران گردشگر داخلی، خارجی و یا حتی محلی برای تفریح زمستانی به این منطقه مراجعه می‌کنند. (جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اطراف شهر تبریز برای گردشگری)

منطقه را می‌توان با آبعلی، شمشک یا دیزین تهران مقایسه کرد. هوای کوهستانی، مناظر پوشیده از برف و آرامش ارتفاعات تبریز، برای تجربه یک تفریح جانانه در زمستان دیگر چه می‌خواهید؟ پیست اسکی پیام در سال 1384 در همین منطقه افتتاح شد. این پیست حدود 30هکتار وسعت دارد و در ارتفاع 1،800متری از سطح دریا واقع شده است. این پیست جزو قدیمی‌ترین و بزرگترین پیست‌های اسکی کشور نیز به حساب می‌آید. از این پیست حتی برای برگزاری انواع مسابقات زمستانی نیز استفاده می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: