سیم کشی ساختمان یکی از مهمترین بخش‌های ساخت و ساز است که برای انجام صحیح آن، نیازمند آگاهی کامل از فرآیند سیم کشی و همچنین استفاده از تجهیزات و ابزارهای مناسب می‌باشیم. در شهر تبریز، این آموزش‌ها به صورت کاملاً حرفه‌ای برگزار می‌شوند و شرکت‌کنندگان با آموختن مباحث اصولی و تمرین در محیطی ایمن، توانایی سیم کشی در ساختمان‌های مختلف را به دست می‌آورند(آموزش سیم کشی ساختمان در تبریز).

سیستم برق خانه شما یک سیستم پیچیده است و دانستن نحوه عملکرد آن کمک تان می کند تا صاحب خانه قدرتمند تری باشید. در برخی از مناطق به صاحب خانه بدون مجوز، اجازه سیم کشی داده نمی شود زیرا خطر آتش سوزی برق ناشی از سیم کشی معیوب وجود دارد. با این حال، هنوز هم می توان این کار را زیر نظر یک برق کار مجاز انجام داد(آموزش سیم کشی ساختمان در تبریز).

سیم کشی ساختمان به زبان ساده

به تهیه نقشه برق ساختمان مربوط می شود. این مرحله از اهمیت بالایی در روند سیم کشی ساختمان برخوردار است. چرا که در نقشه سیم کشی ساختمان تمام قسمت های مهم تجهیزات به کار رفته در مدار الکتریکی مشخص می شوند و مجری با کمک همان علائم است که می تواند لوله گذاری های مورد نیاز و سیم کشی ها را انجام دهد(آموزش سیم کشی ساختمان در تبریز).

آموزش جامع و تخصصی سیم ساختمان در تبریز

آموزش برق ساختمان از رشته های پرطرفدار برق است که در آن کارآموزان استاندارد های لازم جهت برق کشی و سیم ساختمان را فرا می گیرند. در این دوره آموزشی در آموزشگاه آپادانا در تبریز تمامی سرفصل های آموزش هوشمند سازس ساختمان (BMS) در تبریز را فرا می گیرند(آموزش سیم کشی ساختمان در تبریز).

چگونه ساختمانم را سیم کشی کنم؟

اتصال سیم‌ها در جهت هدایت الکتریکی و استحکام مکانیکی مدارهای برق صورت می‌گیرد. به طور کلی انواع اتصالات سیم در دو دسته قرار می‌گیرند که هر کدام انواع مختلفی دارند: اتصالات غیر لحیمی و اتصالات لحیم‌کاری. انواع اتصالات را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید(آموزش سیم کشی ساختمان در تبریز).

انواع سیستم سیم کشی برق ساختمان

سیم کشی برق ساختمان یک طبقه را می توان با کمک روش های مختلفی انجام داد، که در ادامه به معرفی جزئی هر کدام خواهیم پرداخت:

برقکاری روکار

اگر تصمیم داریم کابل های برق ساختمان را از روی دیوار و سقف عبور دهیم، به این مدل برق کاری یا سیم کشی روکار می گویند که برخی آن را ساده ترین سیم کشی ساختمان می دانند.

برقکاری توکار

در روش سیم کشی برق توکار ساختمان لازم است تا برق کاری را در زمان ساخت خانه انجام دهیم، چون در این مدل سیم های برق را داخل لوله پی وی سی و یا لوله خورطومی قرار داده و از داخل شیارهای دیوار عبور می دهند.

آموزش سیم کشی ساختمان در تبریز

به این مطلب امتیاز دهید