مهندسی پزشکی یکی از حوزه‌های مهندسی است که به طراحی، توسعه و تولید تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی و نیز به کاربرد فناوری های نوین در سلامت و پزشکی میپردازد.با توجه به ترکیب مهندسی و پزشکی، این رشته برای کسانی که علاقه مند به کار در حوزه پزشکی و همچنین استفاده از دانش مهندسی برای حل مسائل پزشکی هستند، جذاب و مناسب است(مهارت های ضروری برای دانشجویان مهندسی پزشکی).

مهارت های ضروری مهندسی پزشکی

مهندسین پزشکی میتوانند در حوزه های مختلفی از جمله طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی، تحقیقات بالینی، مهندسی بافت، مهندسی سامانه های پزشکی و نیز توسعه سیستم اهی اطلاعاتی پزشکی، فعالیت کنند. از نظر علوم نیز این رشته به صورت مستقیم و غیرمستقیم با علومی مانند مهندسی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، پزشکی و ریاضیات در ارتباط است.

زمینه ورود به بازار کار در مهندسی پزشکی

دوره های آموزش آموزشگاه آپادانا که در این مقطع باید گذرانده شود، می‌تواند تا حد زیادی به درک بیشتر و مواجهه با کاربردهای عملی این دروس کمک کند؛ بنابراین فارغ‌التحصیلان این رشته نباید فقط به داشتن صرفاً یک مدرک تحصیلی اکتفا کنند؛ بلکه در رشته مهندسی پزشکی با طی کردن دوره‌های تخصصی مورد تأیید و داشتن تجربه کاری در حوزه‌های مختلف تجهیزات پزشکی می‌توانند زمینه ورود خود به بازار کار را هموار کنند.

بازار کار تجهیزات پزشکی

یک مهندس پزشک، آینده شغلی را باید خود بسازد، بازار کار تجهیزات پزشکی پویاست و با توجه به حرکت روبه رشد شرکت‌های دانش‌بنیان، بازار کار رشته مهندسی پزشکی نسبتاً پررونق بوده و می‌توان به آینده آن امیدوار بود.با توجه به کمبود متخصصان آموزش تجهیزات پزشکی در تبریز صورتی که دانشجویان مهندسی پزشکی بتوانند مهارت‌های لازم و تخصصی در این زمینه را به‌دست آورند، قادر خواهند بود آینده شغلی خود را تضمین کنند.

مهارت های لازم برای رشته مهندسی پزشکی

قطعا رشته مهندسی پزشکی نیاز به علاقه و تلاش زیادی دارد. افراد بدون برخورداری از برخی از مهارت ها نمی‌توانند در این رشته ادامه تحصیل بدهند. همچنین افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می‌شوند نیز اگر تخصص لازم را کسب نکرده باشند نیز نمی‌توانند وارد بازارکار شوند. اما یه طور کلی برای ورود به این رشته و ادامه آن وجود برخی از خصوصیات لازم خواهد بود.

معایب و مزایای رشته مهندسی پزشکی

هر رشته ای دارای معایب و مزایایی است که داوطلب، علاوه بر علاقه باید به آنها نیز توجه داشته باشد. برای مثال برخی از مزایای رشته مهندسی پزشکی، ورود آسان به دانشگاه از دو رشته ریاضی و تجربی و حتی بدون کنکور است. بازارکار آن نیز خوب است و افراد به راحتی بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند مشغول بکار شوند. اما نباید معایب آن را نیز نادیده گرفت(مهارت های ضروری برای دانشجویان مهندسی پزشکی).

محیط های آزمایشگاهی این رشته، خطرات خود را دارد. بخشی از کار این افراد مربوط به جان انسانها می‌شود به همین دلیل در این مورد باید بسیار محتاط باشند. همچنین درآمد پایین در مقابل تلاش های این افراد نیز یکی دیگر از نکات منفی این رشته است. با اینکه می‌توان در این رشته بدون نیاز به کنکور نیز تحصیل کرد اما برای قبولی در دانشگاه های معتبر و سطح بالا باید زحمت بیشتری کشید.

نحوه ثبتنام آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی می توانید یا از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب آموزشگاه یا از طریق واتساپ به شماره 09361364164 یا از طریق تماس تلفنی با شماره چهار رقمی آموزشگاه (4164-041) اقدام به ثبت نام در این دوره آموزشی نمایید.جهت مشاوره رایگان و استعداد یابی شغلی با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید