عملیات تصغیر معده (سلیو)، (هزینه عمل اسلیو معده در تبریز)همچنین به نام “تغییر مسیر معده” یا “تغییر معده به دودائی” شناخته می‌شود، یک روند جراحی پیچیده است که نیازمند تکنیک‌ها و مراقبت‌های خاصی قبل و بعد از عملیات می‌باشد. افراد دارای اضافه وزن همواره به دنبال راهی برای کاهش وزن می‌­باشند. بهترین راه برای افرادی با چاقی متوسط ورزش و رژیم غذایی سالم می­‌باشد.اما اگر پس از ۶  ماه ورزش مناسب و رژیم غذایی صحیح کاهش وزن صورت نگرفت با مشاوره­‌ی دکتر جراحی اسلیو برای رسیدن به این هدف دست به جراح می‌­زنند.
در بین انواع جراحی­ ها روش جراحی اسلیو معده ( gastric sleeve surgery ) که سبب کاهش حجم معده و در نهایت کاهش اشتها می­شود، از رایج­ترین و محبوب­ترین روش­های موجود است.در اسلیو معده ۷۵ تا ۸۰ درصد معده­ی بیمار از میان برداشته می­‌شود. بنابراین می­‌توان گفت که این عمل، یک جراحی غیرقابل بازگشت است.برای عمل اسلیو معده شاخص توده­ ی بدنی فرد باید بیشتر از ۴۰ باشد، به عبارت دیگر می‌­توان گفت یکی از علائم اصلی فرد این است که دارای چاقی مفرط باشد.

اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده یک جراحی لاغری می‌­باشد که در این روش جراح حجم معده­ی بیمار را کاهش می‌­دهد. اسلیو گاسترکتومی‌، که تاکنون توانسته رویکرد مناسبی از کاهش وزن را نشان دهد، محبوبیت روزافزونی را در بین جراحان چاقی پیدا کرده است.برخلاف عمل بای پس معده که در آن بخش­ های معده از شکم فرد خارج نمی‌­گردد، در اسلیو معده ۷۵ تا ۸۰ درصد معده­ی بیمار از میان برداشته می‌­شود.
بنابراین می‌­توان گفت که این عمل، یک جراحی غیرقابل بازگشت است. این جراحی با هدف درمان چاقی­‌های مفرط و بهبود سایر بیماری­‌های به وجود آمده در اثر چاقی انجام می‌­گیرد.پس از انجام جراحی فرد می‌­تواند میزان اندکی از مواد غذایی را بخورد. درنتیجه به سرعت سیر شده و در مدت کوتاهی وزن فرد کاهش می‌­­یابد.(هزینه عمل اسلیو معده در تبریز)

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

بیمه برای عمل اسلیو فقط افراد با BMI بیش از 40 را پوشش می‌دهد.(هزینه عمل اسلیو معده در تبریز) بیمه پایه عملاً پوشش مناسبی برای جراحی‌های باریاتریک ندارند؛ ولی در صورتی که فرد بیمۀ تکمیلی داشته باشد، بستری فرد با شرایط بیمه‌ای کاملا ارزش دارد. بیمه تکمیلی قسمت قابل‌توجهی از هزینه‌های عمل اسلیو (و نه تمام آن) را پوشش می‌دهند. روال کار به این ترتیب است:

  1.  بیماران با BMI بالای ۴۰، طی معرفی‌نامه‌ای به ادارات بیمه معرفی می‌گردند.
  2. حضور خود فرد بیمه شده در ادارۀ بیمه و معاینه پزشک معتمد بیمه (در ابتدا بیمۀ پایه و سپس بیمۀ تکمیلی) ضروری است.
  3. پس از تأیید بیمه‌ها، مدارک در زمان بستری برای عمل اسلیو معده به پذیرش بیمارستان تحویل می‌گردد.

هزینه عمل اسلیو معده در تبریز

از حدودا ۷۸ میلیون تومانی که یک مراجع برای انجام عمل اسلیو معده پرداخت می کند بیشترین درصد پرداختی برای وسایل مصرفی در حین عمل است. تقریبا حدود ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان هزینه وسایل اتاق عمل می شود . سپس سایر هزینه های بیمارستان شامل بستری و سایر موارد می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: