در رشته معماری نرم افزارهای متعدد آموزشی وجود دارد که به متخصصان در طراحی هرچه بهتر پلان ساختمان یاری می رساند. در بین تمام این نرم افزارها و برنامه ها نرم افزار رویت از محبوبیت بیشتری برخوردار است(برترین دوره‌های آموزش ریویت در تبریز).

نرم افزار رویت چیست؟

نرم افزار رویت یا همان Autodesk Revit Architecture یک نرم افزار مدل سازی ساخت اطلاعات برای معماری، مهندسی سازه، مهندسین و پیمان کاران است.و به کاربران خود اجازه می دهد که اجزای یک ساختمان را به صورت سه بعدی طراحی کنند. این نرم افزار دقیق توسط شرکت Autodesk تولید کننده نرم افزار Autocad طراحی شده است . قدرت سازندگی و تهیه پلان در این نرم افزار به حدی زیاد است که نام آن برگرفته از کلمه revitalization به معنای حیات بخش گرفته شده است .

رویت ( Revit ) نرم افزاری قدرتمند برای مدل سازی اطلاعات ساختمان و مناسب برای معماران می باشد که از آن در پروژه های طراحی برای بهبود مدل سازی ها استفاده می گردد.استفاده از نرم افزار رويت موجب به حداکثر رساندن بهره وری در ایجاد طراحی ها و مستند سازی های گردش کار می گردد.علاوه بر آن استفاده از نرم افزار رويت موجب سرعت بخشیدن به طراحی ها و به روز رسانی سریع تر پروژه در زمان اعمال تغییرات می گردد(برترین دوره‌های آموزش ریویت در تبریز).

گردش کاری مدل سازی اطلاعات ساختمان ( BIM ) که توسط رويت ( revit ) ارائه شده است، نه تنها تولید را به حداکثر میرساند، بلکه به شما کمک میکند تا جریان های کاری سند سازی و طراحی را ساده کنید.معماران و سایر افراد حرفه ای به منظور کاهش خطرپذیری، برداشتی از اینکه ساختمان ها قبل از ساخت، چگونه عملکردی خواهند داشت، بهبود طرح هایی با کیفیت بهتر، و بهبود تحویل پروژه، از رویت استفاده میکنند.

نرم افزار رویت Revit چیست؟

اتودسک رویت (Autodesk Revit)یک نرم افزار مدل سازی ساخت اطلاعات برای معماری، مهندسی سازه، مهندسین و پیمان کاران است. این برنامه به کاربران خود اجازه می دهد که یک ساختمان و اجزایش را به صورت سه بعدی طراحی کرده، مدل را با عناصر نوشتاری دو بعدی تفسیر کرده و به اطلاعات ساختمان از پایگاه داده مدل های ساختمان دسترسی پیدا کند(برترین دوره‌های آموزش ریویت در تبریز).

این نرم افزار توسط شرکت Autodesk تولید کننده نرم افزار Autocad طراحی شده است. در ۳ سال گذشته بسیاری از شرکت های ساختمانی در کشورهای توسعه یافته (آمریکا ، کانادا ، کشورهای اروپایی و استرالیا) به استفاده از این نرم افزار روی آورده اند و ترسیم نقشه های ساختمانی در نرم افزار Autocad را کنار گذاشته اند.

برترین دوره‌های آموزش ریویت در تبریز

دوره آموزش رویت در تبریز

در دوره رویت به آموزش تخصصی کار با نرم افزار مهندسی رویت در سه حوزه معماری ، سازه و تأسیسات پرداخته می شود. یکی از نقاط ضعف مهندسین و دانشجویان معماری که باعث خلع سلاح شدن آن ها در بازار کار می شود ، بسنده کردن به مباحث تئوری مطرح شده در دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی در آموزشگاه آپادانا در تبریز است. یک مهندس معمار برای آن که بتواند دانش خود را به منصه ظهور برساند ، می بایست مهارت های مختلفی را نیز با آن همراه نماید. از جمله این مهارت ها تسلط بر نرم افزارهای کاربردی این رشته همچون نرم افزار رویت است.

بدیهی است که دیگر مانند گذشته استفاده از روش های سنتی و دستی و حتی نرم افزارهای کد بیس (CAD Base) مانند اتوکد جهت انجام ترسیمات ، نقشه کشی ، مستند سازی و … در پروژه های ساختمانی جوابگو نبوده و مدت هاست که دنیای ساخت و ساز به سمت بهره مندی از روش های سریع تر ، ارزان تر و کم خطاتر همچون استفاده از نرم افزارهایی مانند رویت و اسکچاپ رفته است. بنابراین می توان گفت هدف از برگزاری دوره آموزش رویت ، پرتاب دانشجویان و مهندسین معماری از حوزه تئوری و دانشگاهی به سمت حوزه عملی و صنعت می باشد.

بازار کار رشته رویت

پیش از این در شرکت های ایرانی فرایند تدوین پروژه های ساخت به روش سنتی انجام می پذیرفت. به این صورت که با استفاده از نرم افزارهای مدلسازی ، حجم و ترسیم کلی بنا ارائه می‌شد.آنالیز و تحلیل سازه بنا نیز به صورت مجزا مدلسازی می شد و نقشه های تاسیسات و تجهیزات نیز به صورت دوبعدی یا سه بعدی در نرم افزارهای مستقل مدلسازی می شدند. اما امروزه با روی کار آمدن تکنولوژی BIM رویکرد شرکت های ایرانی نیز تغییر یافته است.

تغییر همواره برای افراد و گروه ها با ترس و شک همراه است و این مساله کاملا طبیعی است، اما در نظر داشته باشیم که دیر یا زود همگی مجبور به تغییر رویکرد سنتی خود به شیوه های جدید و استفاده از نرم افزارهای مبتنی بر BIM خواهند بود.در حال حاضر در کشور ما تعداد رویت کارهای حرفه ای بسیار کمتر از افراد متخصص در نرم افزارهای دیگر می باشد و در نتیجه به علت تقاضای بالا، درآمد یک رويت کار بیشتر از درآمد افراد مسلط در نرم افزار های دیگر می باشد.

اگر یک رویت کار بتواند کارها را به صورت کاملا حرفه ای به انجام برساند، می تواند در چند حوزه نیز پروژه دریافت کرده و آن ها را پیش ببرد و درآمد خوبی داشته باشد.برای یک رویت کار و تیم های BIM فرصت های شغلی بیشتری وجود دارد. لازم به ذکر است شرکت های پیشرو ایرانی بیش از قبل به دنبال جذب نیرو های متخصص در زمینه کار با نرم افزار های BIM همچون رویت ( Revit ) می باشند(برترین دوره‌های آموزش ریویت در تبریز).

اهداف دوره آموزش رویت  Revit

 • توانایی درک مفاهیم پیشرفته و کاربردی نرم افزار Revit Architecture
 • توانایی ترسیم پلان پروژه‌های بزرگ ساختمانی و همچنین مدیریت هم زمان فایل های معماری، سازه و تاسیسات
 • توانایی مدیریت فایل‌های نرم‌افزار و چگونگی استفاده بهینه از آن‌ها
 • توانایی کنترل دقیق نقشه‌ها و ارتباطات آنها با یکدیگر
 • توانایی آماده سازی نقشه‌ها و خروجی گرفتن از نرم افزار به صورت کاملا پیشرفته

مخاطبین دوره آموزش رویتRevit

 • شرکت در دوره آموزش رویت Revit فقط مختص به دانشجویان رشته کامپیوتر نیست.
 • شرایط سنی برای شرکت در دوره آموزش لومیون به هیچ عنوان ملاک نیست، دانشجویانی از ۱۳ سال تا ۵۰ سال داشته ایم و داریم.
 • تمام افرادی که می خواهند با نقشه کشی، پاسخگوی نیاز های خود باشند و یا در بازار کار، فعالیت کنند
 • تمام افرادی که به دنبال شغل دوم پردرآمدی هستند.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف.
 • افرادی که می خواهند در بازار کار، نقشه های حرفه ای طراحی و ویرایش کنند.
 • داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن و ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن رﺷﺘﻪ‌ﻫﺎی ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻌﻤﺎری و علاقه‌مندان به دکوراسیون و طراحی داخلی

برترین دوره‌های آموزش ریویت در تبریز

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: