امروزه نصب و استفاده از درب‌های اتوماتیک یا برقی پارکینگی در منازل مسکونی یا حتی اماکن تجاری و اداری به دلیل سهولت در امر باز و بسته نمودن درب، بسیار رایج شده است.در درب‌های اتوماتیک یا برقی پارکینگی معمولاً برای باز و بسته نمودن خودکار درب ورودی پارکینگ از سیستم ریموت کنترل استفاده می‌شود(آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ).

آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ

اما گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تمام شدن باتری ریموت کنترل، تماس آن با آب و … ریموت کنترل درب پارکینگ دچار مشکل یا خرابی شود که در این خصوص شما نیاز به تعمیر ریموت درب پارکینگ پیدا خواهید کرد(آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ).

لذا در هنگام بروز چنین مشکلی بهترین راهکار این است که به منظور تعمیر و عیب یابی ریموت کنترل درب پارکینگ ، به یک تعمیرکار درب اتوماتیک پارکینگ یا سرویس کار ماهر و با تجربه در این زمینه مراجعه نمایید.خراب شدن یا به وجود آمدن اشکال یا ایراد در ریموت کنترل درب پارکینگ نمی‌تواند یک امر اتفاقی باشد.

بنابراین:

  •     اگر مدت طولانی ریموت فشار دهید و فرمان باز یا بسته شدن ارسال شود.
  •     اگر چراغ ریموت چشمک بزند. نشانه ضعیف شدن باتری می تواند باشد.
  •     ممکن است تداخل فرکانس باعث از کار افتادن ریموت درب پارکینگ بشود.
  •     ضربه خوردن یا خیس شدن ریموت باعث از کار افتادن آن می شود.

عیب یابی و تعمیر ریموت کنترل درب پارکینگ

    در مرحله اول سعی کنید باتری ریموت کنترل را بررسی کنید.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که ممکن است باعث ایجاد اشکال یا خرابی در ریموت کنترل درب پارکینگ شود، ضعیف شدن یا تمام شدن باتری آن است.پس از گذشت مدت زمانی ممکن است باتری ریموت کنترل تمام شود و یکی از نشانه‌های آن، ضعیف شدن برد ریموت کنترل خواهد بود، در این صورت شما باید اقدام به تعویض باتری ریموت درب نمایید.

لذا برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات این چنینی، بهترین روش این است که در هنگام انتخاب و خرید ریموت کنترل برای درب برقی پارکینگ، حتماً سعی کنید آن را از برندها و مارک‌های معتبر خریداری نمایید(آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ).

    در مرحله دوم به سراغ چشمی‌های درب پارکینگ بروید و آنها را بررسی کنید.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود ریموت کنترل درب پارکینگ به خوبی عمل نکند، کثیف شدن چشمی درب پارکینگ یا وجود مانع در مقابل چشمی درب پارکینگ است.در این صورت سعی کنید حتماً چشمی‌های درب پارکینگ را بررسی کنید؛ لذا:

و همچنین اگر متوجه شدید در مقابل چشمی درب پارکینگ اجسامی وجود دارد که مانع از عملکرد ریموت کنترل می‌شود، سعی کنید این اجسام را از مقابل چشمی درب پارکینگ بردارید.

    در مرحله سوم قطعات داخلی برد و ریموت کنترل درب پارکینگ را بررسی کنید.

به دلایل زیر، ممکن است قطعات داخلی ریموت کنترل آسیب دیده باشند و باعث شوند ریموت کنترل به خوبی عمل نکند:

– شاید بر اثر استفاده طولانی مدت از ریموت کنترل، قطعات داخلی آن شکسته یا خراب شده باشند.

– احتمال دارد به دلیل تماس ریموت کنترل با آب، دکمه‌های آن خراب شده باشند و خوب کار نکنند.

– ممکن است در اثر ضربه به ریموت کنترل، بعضی از قطعات داخلی آن دچار آسیب شده باشند.

بنابراین توصیه می‌شود:

در صورتی که ریموت کنترل شما دچار خرابی یا اشکال شد، از دست‌کاری کردن آن خودداری نموده و حتماً سعی کنید با یک تعمیرکار ریموت درب پارکینگ تماس بگیرید تا مشکل ریموت کنترل درب پارکینگ شما را بررسی کرده و آن را رفع نماید.لذا با توجه به اینکه بررسی، عیب یابی و تعمیر قطعات داخلی برد و ریموت کنترل درب پارکینگ، یک کار بسیار تخصصی است و نیاز به تجهیزات مناسب دارد(آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ).

به این مطلب امتیاز دهید