عینک یکی از لوازم ضروری می باشد که ممکن است در اثر استفاده ی زیاد فرسوده شود یا بر اثر ضربه آسیب ببیند. روش هایی وجود دارد که می توانید عینک شکسته را با کمترین هزینه در خانه تعمیر کنید. تا پایان این مقاله همراه ما باشید(آموزش تعمیر عینک).

تعمیر پل شکسته عینک با چسب رازی

راز بزرگ نتیجه خوب در تعمیر عینک با چسب «تمیز کردن» و «ثابت نگهداشتن» عینک هنگام کار است.

تمیز کردن و آماده سازی سطح عینک جهت چسباندن: اگر می‌خواهید سطوح عینک به خوبی به یکدیگر متصل شوند باید در نظر داشته باشید که صاف کردن دو طرف سطوحی که می‌خواهید به یکدیگر بچسبانید کاملا صاف باشد(آموزش تعمیر عینک).

ممکن است عینک در اثر شکستگی برجستگی‌هایی ریز در ناحیه اتصال داشته باشد که موجب عدم اتصال خوب و یا کثیف کاری شود. سپس توسط حلال‌هایی که در دسترس عموم است مانند استون یا پدهای استون سطح مورد نظر را تمیز می‌کنیم(آموزش تعمیر عینک).

چسب زدن محل اتصال

قبل از شروع به چسب زدن محل شکستگی عینک ابتدا روی شیشه‌های عینک را با پارچه بپوشانید به طوری که امکان نفوذ و ریخته شدن چسب روی آن نباشد. سپس با دو عدد کِش پارچه‌ها را به خوبی روی شیشه‌های عینک ثابت کنید تا در حین انجام کار تکان نخورد.

بعد از اینکه از انجام این کار اطمینان حاصل کردید، چسب قطره‌ای رازی را به مقدار مورد نیاز، طوری که از سطح شکستگی بیرون نزند روی یک قسمت ریخته و طرف دیگر عینک را روی آن قرار دهید.

آموزش روش های ساده تعمیر عینک طبی شکسته در خانه

عینک از جمله وسایل ضروری و در عین حال با ظرافت و حساس محسوب می شود. با توجه به استفاده روزانه و یا حتی گاه به گاه از آن، قطعا دچار مشکلاتی همچون شکستگی فریم یا دسته عینک، پل های شکسته، خراش های آزار دهنده روی لنز و پیچ های گمشده شده اید. با آی آر میکس همراه باشید تا نحوه تعمیر عینک در خانه را به شما آموزش دهیم.

روش اول : تعمیر فریم عینک شکسته با چسب و کاغذ

برای تعمیر موقت فریم عینک شکسته (یعنی قسمتی که روی بینی شما قرار می گیرد) می توانید از چسب استفاده کنید.

روش دوم : تعمیر قاب شکسته عینک طبی با دوختن آن

۱- وسایل مورد نیاز جهت تعمیر قاب عینک طبی به وسیله دوختن آن عبارتند از: نخ، سوزن، سنباده، دریل، چسب، الکل، یک تکه چوب، استون (لاک پاک کن)، کش لاستیکی، چوب پنبه، کاغذ مومی و چاقو.

۲- جهت تعمیر عینک طبی خود، محل شکستگی عینک را به خوبی تمیز کرده و سنباده بزنید. از سنباده به منظور صاف کردن محل شکستگی استفاده کرده و سپس با استفاده از چوب پنبه و مقداری الکل یا استون سطح مورد نظر را تمیز کنید.

۳- روی شیشه های عینک را با کاغذ مومی بپوشانید تا از خش شدگی آنها جلوگیری شود. دو تکه چوب باریک را به صورت موازی در قسمت بالا و پایین عینک قرار داده و با استفاده از کش های لاستیکی دو سر چوب را به دسته های عینک فیکس کنید.

روش سوم : تعمیر پل شکسته عینک با حرارت و دو سوزن

۱- ظرفی را پر از آب کرده و روی شعله قرار دهید تا کاملا داغ شود. از این روش می توانید جهت تعمیر عینک کائوچویی و تعمیر عینک طبی پلاستیکی خود استفاده نمایید. زیرا قرار است از حرارت استفاده کنیم.

۲- پس از به جوش آمدن آب، هر دو قطعه شکسته عینک را درون آب در حال جوش بیندازید تا کاملا نرم شوند.

چگونه آسیب دیدگی پد بینی عینک را تعمیر کنیم؟

خراب شدن پد بینی عینک کاملا رایج است. این پد یا بالشتک های بینی در اکثر عینک ها توسط پیچ های کوچک به هم چسبیده اند. غیرمعمول نیست که این پد ها با گذشت زمان گاهی شل و یا خراب شوند. پد بینی ارزان قیمت است و یکی از اجزای اصلی عینک شما به شمار می رود(آموزش تعمیر عینک).

آموزش تعمیر عینک

به این مطلب امتیاز دهید