صنایع مختلفی از قبیل صنایع شیمیایی، ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات کانی غیرفلزی، مواد غذایی، آشامیدنی و دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم و کفش در این شهر مشغول فعالیت هستند(برترین شرکت های تولیدی تبریز) که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مهر اصل (معروفترین ومهمترین کارخانه آذربایجان) :

آجر آذربایجان، کفش سهند، بافندگی لایکو، بلبرینگ‌سازی ایران، پالایشگاه تبریز، پتروشیمی تبریز، پشم تبریز، پیستون‌سازی ایران، تخت‌خواب فروزان، تخته فشاری و فورمیکاسازی، تراکتورسازی ایران، ترموپلاست، چرم‌سازی تبریز، حوله برق‌لامع، خانه‌سازی ایرداک، لیلاند دیزل، درمن دیزل، هاکسیران دیزل، ایدم، ریسندگی پشمینه تبریز، سیمان صوفیان، شیر پاستوریزه، کفش آقایی، کبریت‌سازی توکلی، کبریت‌سازی ممتاز، گچ آذربایجان، ماشین‌سازی تبریز، پمپیران، موتوژن، موکت تبریز، نساجی تبریز، نوشابه‌سازی پپسی‌کولا، نوشابه‌سازی کوکاکولا و نیروگاه بزرگ حرارتی، گازار لودر تبریز و الکتروموتور تیزبرش سهند در تبریز فعالیت می‌کنند.

دلیل نرخ اشتغال‌‌زایی در تبریز چیست؟

دلیل نرخ اشتغال‌‌زایی خوب این استان را می‌توان وجود برخی از بهترین شرکت‌ها و کارخانجات معروف در آذربایجان شرقی دانست که برای بسیاری از مردم استان موقعیت‌های شغلی متنوعی ایجاد کرده‌اند. در ادامه قصد داریم به معرفی برترین شرکت های استخدامی استان آذربایجان شرقی بپردازیم و شرایط استخدامی هرکدام را نام ببرم(برترین شرکت های تولیدی تبریز).

لیست شرکت‌های معروف استان آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی میزبان شرکت‌ها و صنایع معروف بسیاری است که بدون شک نام بسیاری از آن‌ها را شنیده‌اید.

پتروشیمی تبریز

شرکت پتروشیمی تبریز در سال 1366 در زمینی به مساحت 391 هکتار تاسیس شده است. این پتروشیمی که در جنوب غربی شهر تبریز واقع شده است، نقش پررنگی در اشتغال‌زایی استان آذربایجان شرقی ایفا کرده است. گفتنی است که استخدام پتروشیمی تبریز با استفاده از آزمون استخدامی و مصاحبه‌های فنی و روانشناختی صورت می‌گیرد.

شرایط عمومی استخدام پتروشیمی تبریز چگونه است؟

  • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به دین اسلام
  • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
  • داشتن سلامت کامل جسمی و روحی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
  • نداشتن سو پیشینه کیفری
  • داشتن حداقل معدل 14 برای مقطع کاردانی، 15 برای مقطع کارشناسی و 16 برای کارشناسی ارشد

شرکت صنعتی نجاتی (آناتا)

یکی دیگر از بزرگ‌ترین شرکت های تبریز در حوزه صنایع غذایی، گروه صنعتی نجاتی است که فعالیت خود را در سال 1316 با تولید شکر پنیر آغاز و در سال 1353 گروه صنعتی نجاتی را تاسیس کرد. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده شیرینی و شکلات در ایران و خاورمیانه است. همچنین گروه صنعتی آناتا برای بیش از 3 هزار نفر تاکنون اشتغال‌زایی کرده است. کارجویان می‌توانند برای اطلاع از موقعیت‌های شغلی و تکمیل فرم استخدامی آناتا به سایت رسمی این شرکت سری بزنند.

شرکت سولیکو کاله

گروه سولیکو کاله که در سال 1356 تأسیس شده است، رتبه 48 را در بین شرکت‌های فعال در زمینه تولید مواد غذایی در جهان کسب کرده است. گروه سولیکو دارای 14 کارخانه و 25 برند مختلف در سرتاسر کشور است. همچنین این شرکت بزرگ صنایع غذایی، در تمامی شهرهای ایران از جمله تبریز نمایندگی دارد و در اشتغال‌زایی استان آذربایجان شرقی نقش پررنگی ایفا کرده است.

برترین شرکت های تولیدی تبریز

شرکت صنعتی کاشی تبریز

شرکت تولیدکننده کاشی و سرامیک کاشی تبریز در سال 1362 تاسیس و در 24 کیلومتری شهر تبریز واقع شده است. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کاشی در کشور است که 700 نیروی انسانی در بخش تولید دارد. همچنین این گروه صنعتی برای بیش از 3 هزار نفر تاکنون به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده است. صادرات محصولات این شرکت به کشورهای خارجی مانند ترکمنستان، گرجستان، استرالیا، کره جنوبی، آلمان، اتریش و سوئد صورت می‌گیرد(برترین شرکت های تولیدی تبریز).

شرکت آهن و فولاد در صنعت تبریز

علاوه بر شرکت‌هایی که تا اینجا نام برده شد، کاربرد آهن و فولاد در صنعت تبریز نیز بسیار زیاد است و این استان میزبان شرکت‌های فعال بزرگی در این حوزه است که عبارت‌اند از:

  • سهند پولاد
  • مجتمع مس سونگون
  • فولاد آذربایجان
  • فولاد شاهین بناب
  • و…

استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌هایی است که نرخ بیکاری پایینی دارد و دلیل آن وجود صنایع و شرکت‌های معروف بسیاری در شهرهای آن است. برخی از مهم‌ترین شرکت‌هایی که در این استان واقع شده‌اند می‌توان به پالایشگاه تبریز، کارخانه صنایع غذایی شیرین عسل، کاشی تبریز، تراکتورسازی ایران، گروه صنعتی نجاتی و… اشاره کرد. تمامی این شرکت‌ها در اشتغال‌زایی برای مردم تبریز نقش بسیار خوبی ایفا کرده‌اند.

تولید قطعات ماشین کشاورزی کشت گستر تبریز

شرکت کشت گستر تبریز، یکی از بهترین شرکت های تولید کننده تجهیزات کشاورزی است که تولید کننده ماشین آلات و ادوات کشاورزی و قطعات صنعتی و آبیاری بارانی بوده و تجهیزاتی همچون دستگاه آبیاری بارانی سنترپیوت، دستگاه کشت مستقیم، بذر کار کود کار آبی ۱۷-۱۹-۱۶ ردیفه فاروئردار، بذر کار ریز دانه کار کشت کلزا ۱۷ و ۱۹ ردیفه، خاکورز حفاظتی طرح سوئد، چاپر تک ردیفه طرح کلاس، تریلی پشت تراکتور (۳ تن و ۵ تن ترمزدار)، کولتیواتور، علوفه خرد کن را به همراه کانکس را تولید و به بازار عرضه می دارد. از همین روست که یکی از بزرگ ترین تولید کننده قطعات ماشین آلات کشاورزی به شمار می آید.

به این مطلب امتیاز دهید