پایه صندلی های اداری که به پنج پر معروف هستند از بالا به جک صندلی متصل هستند و در قسمت پایین به پنج چرخ متصل می شوند. اگر احساس ناامنی و عدم تعادل روی صندلی دارید احتمالا مشکل از پایه ی صندلی گردانتان هست پس باید اقدام به تعویض پایه صندلی اداری کنید(آموزش تعمیر صندلی اداری).

کیفیت پایه صندلی های جک دار در طول عمر صندلی اداری شما بسیار مهم است در واقع اگر پایه ها از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، قادر به تحمل وزن و فشار زیاد در ساعات کاری نیستند و خیلی زود خراب می شوند. البته بعضی اوقات لق شدن صندلی به دلیل شل شدن چرخ ها است که با شستشو، روغن کاری و فیکس کردن آن ها این مشکل رفع خواهد شد.

هنگام تعویض پایه صندلی اداری باید بدانید که معمولا پایه های صندلی از دو نوع هستند:

پایه پلاستیکی: استحکام کمتری دارند و در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک موجودند.

پایه فلزی: استحکام بالایی دارند و در سایز های مختلف تولید می شوند. اغلب از آلومینیوم برای پایه های فلزی استفاده می شود که در رنگ های مختلف و در دو نوع آجدار و بی آج تولید می شوند(آموزش تعمیر صندلی اداری).

از پایه های کوچک برای صندلی های اداری کوچک یا صندلی های کامپیوتر استفاده می شود و از پایه های صندلی بزرگ برای صندلی های مدیریتی، صندلی های کنفرانس و .. استفاده می شود.

تعویض پایه صندلی اداری

برای تعویض پایه صندلی جک دار که مرحله مهمی در تعمیر صندلی اداری می باشد ابتدا باید محل دقیق مشکل را پیدا کنیم و ابزار های مورد نیاز را تهیه کنیم حالا اگر خودتان تصمیم به این کار دارید باید ویدئوهای آموزشی ببینید تا هنگام تعمیر بخش دیگری از صندلی دچار آسیب دیدگی نشود.

بعد از اینکه ایراد را پیدا کردید و متوجه شدید که مشکل از پایه صندلی است صندلی را کاملا برعکس کنید تا روی آن تسلط داشته باشید و بعد با کمک آچار و چند ضربه به پایه آن را از جک و پایه هیدرلیک جدا کنید. دقت کنید صندلی در حالت خلاص باشد. هنگام ضربه زدن دقت کنید که ضربه ها به جای درست وارد شوند و باعث در رفتگی بقیه قطعات نشوند.

بعد از جدا سازی بدنه صندلی از پایه تمام قطعات و مهره ها را در یک کیسه جمع آوری کنید تا هنگان نصب کردن به مشکل نخورید بهتر است اگر برای بار اول این کار را انجام می دهید از مراحل جدا سازی فیلم بگیرید تا هنگام نصب جای دقیق هر قطعه را بدانید. برای جدا سازی پایه از دستگیره ها کمک نگیرید چرا که آن ها به بدنه صندلی متصل هستند و دچار آسیب می شوند.

وقتی پایه صندلی جدا شد داخل و اطراف آن را به خوبی بررسی کنید تا محل شکستگی یا ساییدگی را پیدا کنید اگر قابل تعمیر بود آن را تعمیر کنید و در غیر این صورت یک پایه مناسب خریداری کنید و به جک متصل کنید در هنگام نصب پایه دقت کنید پایه در جای درست قرار بگیرد و چفت شود.

قیمت تعویض پایه صندلی اداری

اگر در شرکت صنعت برتر برای تعمیر پایه صندلی اداری خود سفارش انجام دهید، متخصصان ما می توانند در محل برای شما این تعمیرات را انجام دهند. همچنین در این مقاله  وجود دارد که به شما آموزش می دهد در صورت نیاز خود شما تعویض پایه صندلی اداری را انجام دهید.

اهمیت تعمیر پایه صندلی جک دار

پایه صندلی اداری در ساختار صندلی بسیار موثر است چرا که به سلامت بدن شما کمک می کند، حالا اگر پایه خراب شود و صندلی از حالت استاندارد خارج شود به بدن شما صدمه می زند و باعث ایجاد درد و حس ناپایداری هنگام کار می شود.

پایه صندلی اداری انواع مختلفی دارد که باید با توجه به وزن فرد و کارایی آن انتخاب شود، پایه ی صندلی ممکن است در اثر ضربه و یا فشار آسیب ببینید که در این حالت صندلی تقریبا غیر قابل استفاده می شود. پس حتما در زمان بروز مشکل به تعمیر و تعویض پایه صندلی و همچنین تعویض جک صندلی اداری بپردازید تا مشکلی برای بدن شما پیش نیاید.

آموزش تعمیر جک در صندلی اداری

برای این کار شما باید در ابتدا صندلی را به پهلو قرار داده و اطمینان حاصل کنید که جک کاملا کشیده شده باشد. سپس پایه و چرخ های پایین آن را با باز کرده و گیره های نگهدارنده را از قسمت مرکزی زیر پایه چرخ از صندلی جدا کنید.

در مرحله بعد یک آچار لوله باز کن را به قسمت بالای جک متصل کرده و آچار را در اطراف آن با حالت محکم تکان دهید تا جک صندلی باز شود. حال اگر متوجه شدید که جک آسیب دیده بود و یا مشکلی داشت که به درستی کار نمیکرد باید آن را عوض کنید که البته جای نگرانی نیست زیرا به هیچ عنوان کار پیچیده و وقت گیری برایتان نیست و میتوانید با هزینه کم آن را انجام دهید(آموزش تعمیر صندلی اداری).

برای این کار شما باید برای عوض کردن جک خراب جک جدید را به جای قبلی قر ار داده، نصب کنید و آن را در شکافی که در پایین نشیمن قرار دارد فشار دهید و سپس پایه را به صندلی وصل کنید. بعد از آن صندلی را بر گردانید و به حالت معمولی روی زمین قرار دهید و حالا میتوانید از آن مانند روز اول استفاده کنید.

آموزش تعویض پشتی صندلی

همانطور که میدانید یکی از اصلی ترین بخش های یک صندلی پشتی آن است. به طوری که با خراب شدن پشتی آن، صندلی شما تمام ارزش مصرفی خود را از دست خواهد داد. در نتیچه لازم است تا در این آموزش تعمیر انواع صندلی اشاره ای هم به تعمیر پشتی صندلی کنیم. در بیشتر مواقع دیده میشود که بعد از مدتی استفاده، پشتی صندلی سست و شل میشود و همین امر استفاده راحت از صندلی را مختل میکند(آموزش تعمیر صندلی اداری).

به این مطلب امتیاز دهید