استخدام توافق یک کار با حقوق، بین کارفرما و کارمند است. کارفرما معمولا کاری را که کارمند انجام می‌دهد و جایی را که در آن کار می‌کند را کنترل می‌کند. جویندگان برای استخدام‌شدن و پیدا کردن شغل راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. آن‌ها از خانواده و دوستان خود می‌خواهند تا آن‌ها را به موقعیت شغلی ارجاع دهند، از کسب‌و‌کارهایی که دوست دارند بازدید می‌کنند و از آژانس‌های شغل‌یابی یا استخدامی کمک می‌گیرند(بهترین استخدامی های تبریز در سال).

استخدام چیست؟

این سوال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که استخدام یعنی چه؟ استخدام توافق بین کارفرما و کارمند است که طبق آن کارمند باید خدمات مشخصی را ارائه دهد؛ در عوض، کارفرما حقوق را به‌صورت ماهانه یا ساعتی به کارمند پرداخت می‌کند. اگرچه کارمندان می‌توانند درباره موارد مشخصی در توافق استخدام مذاکره کنند، شرایط و ضوابط معمولا از قبل توسط کارفرما تعیین می‌شوند(بهترین استخدامی های تبریز در سال).

روند استخدام چیست؟

  • افق‌های استخدام متفاوت هستند، زیرا ممکن است دربردارنده تعهدهای زمانی و برنامه‌های حقوق و دست‌مزد متفاوتی باشند. برای مثال، استخدام می‌تواند:
  • شغل ساعتی پاره‌وقت باشد که برای هر ساعت کار، میزان حقوق مشخصی در نظر گرفته شده باشد؛
  • استخدام تمام‌وقت باشد که در آن افراد حقوق و مزایای مشخصی را از کارفرما در قبال انجام وظایف مقتضی آن شغل خاص دریافت می‌کنند؛
  • برنامه مشخصی که طبق آن کارمندان باید ۴۰ ساعت در هفته کار کنند و ۱ ساعت وقت ناهار و ۲ بازه زمانی ۱۵دقیقه‌ای، یکی صبح و دیگری عصر، وقت استراحت داشته باشند.
  • تا زمانی که کارفرما حقوق و دستمزد کارمند را بپردازد و این کار را رأس تاریخ مقرر‌شده انجام دهد و کارمند تمایل داشته باشد که کارش را ادامه دهد، استخدام ادامه می‌یابد.

آگهی استخدام چیست؟

در این مرحله سوال پیش می‌آید که آگهی استخدام چیست؟ آگهی استخدام تبلیغی است که توسط کارفرما، کارمندان اجرایی، کارمندان منابع انسانی یا مسئول استخدامی تهیه می‌شود که به کارمندان کنونی یا عموم مردم درباره موقعیت شغلی موجود فعلی یا آتی در سازمان اطلاع‌رسانی می‌کند(بهترین استخدامی های تبریز در سال).

این آگهی ممکن است در بورد خبری سازمان، وب‌سایت، وبلاگ یا رسانه‌های چاپی، مثل روزنامه‌ها، مجلات و انتشارات وابسته به صنعت، اطلاع‌رسانی شود. آگهی‌های استخدام ممکن است در بوردهای شغلی، تبلیغات طبقه‌بندی‌شده و شبکه‌های اجتماعی نیز ظاهر شوند؛ به‌علاوه، برخی از کارفرمایان بر انتشار آگهی‌های استخدام و موقعیت‌های شغلی روی تابلوهای الکترونیکی و اپلیکیشن‌های موبایلی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

بهترین استخدامی های تبریز در سال

دلایل انتشار آگهی استخدام چیست؟

انتشار موقعیت‌های شغلی توسط واحدهای استخدامی دلایل متنوعی دارد؛ برای مثال، ممکن است کارفرمایی برای رسیدن به ضرب‌الاجل‌ها، مدیریت فرایند کاری جدید یا انجام وظایف کارمندی که در تعطیلات یا مرخصی پزشکی به سر می‌برد، به کمک اضافه نیاز داشته باشد؛ همچنین ممکن است برای پر‌کردن دو یا چند موقعیت شغلی به‌دلیل بازنشستگی یا ازدست‌دادن کارمند، تجدید ساختار کسب‌و‌کار یا توسعه آن به فرد جدیدی نیاز داشته باشد.

برخی از کسب‌و‌کارها در بعضی صنایع، مثل خرده‌فروشی‌ها و رستوران‌ها، آن‌چنان تغییرات بزرگی را در کسب‌و‌کار خود تجربه می‌کنند که هر سال برای موقعیت شغلی یکسانی آگهی می‌دهند و درخواست‌های شغلی واجد‌شرایط را نگه می‌دارند تا آن موقعیت شغلی خالی شود(بهترین استخدامی های تبریز در سال).

رعایت چه نکاتی در آگهی استخدامی اهمیت دارد؟

اغلب، سازمان‌ها موقعیت‌های شغلی را هم‌زمان به‌صورت داخلی و خارجی اعلام می‌کنند، بدون این‌که جویندگان شغل را از این کار مطلع کنند. بیش‌تر آن‌ها یکی از کارمندان فعلی خود را برای موقعیت شغلی جدید استخدام می‌کنند. دلایل این رفتار مختلف است، اما اغلب اوقات کارفرمایان فقط می‌خواهند شایسته‌ترین متقاضیان را مقایسه کنند و بعد از این‌که متوجه می‌شوند که کارمند فعلی بهترین فرد برای شغل است تصمیم می‌گیرند او را استخدام کنند.

مراحل استخدام دولتی

در ادارات و نهادهای دولتی مراحل استخدام به صورتی است که ابتدا شما به عنوان داوطلب با مطالعه آگهی استخدام و رویت نیاز شما در این آزمون ثبت نام می کنید که این مراحل اینترنتی می باشد. سپس با شرکت در آزمون استخدامی شانس خود را برای این جذب محک می زنید(بهترین استخدامی های تبریز در سال).

مراحل استخدام در شرکت های خصوصی

در استخدام برای شرکت ها شما دیگر ثیت نام و شرکت در آزمون استخدامی را نداشته به جای آن در اکثر غریب به اتفاق استخدام های شرکت ها می بایست رزومه کاری خود را به آدرسی که در آگهی استخدامی اعلام می شود ایمیل نمائید. در واقع ارسال رزمه اینجا حکم شرکت در آزمون استخدامی را دارد و چنانچه رزومه شما در بین صدها یا هزاران رزومه ارسالی بتواند مورد تائید واقع شود شما را برای آزمون مصاحبه دعوت خواهند نمود پس اهمیت نوشتن یک رزومه استاندارد غیر قابل انکار است و می بایست بسیار در مورد آن تحقیق و جدیت به خرج دهید.

انواع استخدام ها

در مورد انواع استخدام ها اگر بخواهیم صحبت کنیم می توانیم آنرا به سه دسته اصلی تقسیم کنیم که پس از ذکر آنها به تشریح هر کدام خواهیم پرداخت:

  • استخدام قراردادی
  • استخدام پیمانی
  • استخدام رسمی
5/5 - (1 امتیاز)