شهر تبریز به عنوان یکی از مراکز مهم تولید شیرینی در ایران شناخته می‌شود و وظیفه تولید بیش از نیمی از شیرینی‌ها و شکلات‌های کشور را به عهده دارد. بالغ بر ۵۰ درصد از تولید شیرینی و شکلات در کشور، از جمله ۵۲ درصد شکلات، ۴۰ درصد بیسکوییت، ۴۳ درصد ویفر، ۴۶ درصد تافی و ۳۸ درصد آبنبات، توسط شیرینی فروشی‌های برتر تبریز تولید می‌شود. اصولاً آیا “راحت الحلقوم” یا “چوروتمه” اولین شیرینی‌های تبریزی بوده‌اند به‌طور دقیق مشخص نیست، اما تبریز بدون تردید پایتخت قنادی ایران به حساب می‌آید.

بهترین قنادی های تبریز

نام‌هایی همچون “شیرین عسل”، “آی سودا”، “آیدین” و سایر مشاغل معتبر نیز اطلاعات قابل قبولی را ارائه می‌کنند که تبریز به عنوان یکی از بهترین منابع تولید شیرینی و شکلات در کشور تاثیرگذار است. اگر نیت دارید که به این شهر زیبا سفر کنید، به‌همراه دیدن اماکن تاریخی و گردشگری، تجربه انواع شیرینی‌های تبریز را در بهترین شیرینی فروشی های تبریز نیز تجربه کنید.

بهترین قنادی های تبریز

قنادی پاک تبریز

قنادی پاک تبریز، یکی از بهترین شیرینی فروشی های تبریز است که به مدت بیش از ۳۰ سال در حوزه شیرینی‌پزی فعالیت می‌کند. این مغازه در سال ۱۳۶۲ با نام دیگری تأسیس شده بود، اما در سال ۱۳۷۷ تصمیم به تغییر نام گرفت و از آن زمان به عنوان قنادی پاک شناخته می‌شود. برای لذت بردن از شیرینی‌های تازه، داغ و خوشمزه این قنادی، باید در روزهای وسط هفته از ساعت ۱۵ و در روزهای جمعه از ساعت ۱۷ به این مکان مراجعه نمایید.

محصولات اصلی این مغازه شامل تارت‌های میوه، گردو و بادام، قرابیه پسته و نوعی شیرینی‌های دانمارکی از جمله دانمارکی قایقی و دانمارکی میوه‌ای تخت می‌شوند. قنادی پاک تبریز شعبه‌های مختلفی را در خیابان‌های ولیعصر، باغمیشه و چهارراه لاله دارد.

آدرس شعبه ولیعصر: تبریز،ولی عصر،خ. فروغی،خ. پروین اعتصامی

بهترین قنادی های تبریز

قنادی تک درخت تبریز

اگر تمایل به خرید قرابیه تبریز دارید، بهترین انتخاب این است که به قنادی تک درخت مراجعه کنید. این قنادی به عنوان یکی از مشهورترین فروشگاه‌های قرابیه و از بهترین شیرینی فروشی های تبریز شناخته می‌شود و انواع متنوعی از قرابیه‌ها را در اختیار دارد. مکانی که می‌توانید به قنادی تک درخت مراجعه کنید، دارای دو شعبه در خیابان‌های دارایی و آئل گولی است. محصولات اصلی این فروشگاه شامل انواع قرابیه‌ها، باقلوا، کیک و دسر می‌باشد.

آدرس :تبریز،حافظ،بلوار باکری،خ. باکری

قنادی کریمی تبریز

قنادی کریمی در سال ۱۳۲۱ با نام “نانک” تأسیس شد. این فروشگاه که یکی از قدیمی‌ترین، مشهورترین و بهترین شیرینی فروشی های تبریز است، در زمینه تهیه شیرینی‌ها موفق به پیشرفت سریعی شده است. این پیشرفت منجر به ایجاد یک فروشگاه دیگر در خیابان سنگ‌فرش ولیعصر با نام “کریمی” در سال ۱۳۵۹ شد.

این قنادی به عنوان اولین فروشگاهی در استان آذربایجان شرقی است که گواهینامه SFBB استاندارد بهداشتی مواد غذایی از URS انگلستان را کسب کرده است و در رتبه یک از اتحادیه خود قرار دارد. محصولات این فروشگاه شامل انواع شیرینی‌های تر و خشک، سوغات تبریزی مانند ریس، قرابیه، نوغا و لوز، انواع باقلوا از جمله استانبولی، رشته خطایی، انگشتی و بادامی، دسر‌های بلژیکی، میوه‌ای و پنیری، انواع شیرینی‌های دانمارکی، مخلوط آجیل، انواع شیرینی‌های کره‌ای، و همچنین انواع کیک‌های عروسی و تولد و کیک‌های بلژیکی شکلاتی می‌شود.

قنادی کریمی سه شعبه در خیابان‌های ولیعصر، آبرسان و ائل گلی دارد.

آدرس شعبه ولیعصر: تبریز ، ولیعصر ، خیابان شریعتی شمالی ،نرسیده به میدان بهارستان

آدرس چایکنار: تبریز ، چایکنار به طرف آبرسان ،نرسیده به پل سنگی

بهترین قنادی های تبریز

قنادی تشریفات تبریز

در سال ۱۳۸۰، این مجموعه در شهر تبریز، اولین شعبه خود را افتتاح کرد و در حال حاضر با دو شعبه در خیابان‌های آبرسان و ائل گلی، به عنوان یکی از مشهورترین و بهترین شیرینی فروشی های تبریز شناخته می‌شود. استفاده این مجموعه از مواد تازه و اولیه، یک مثال برتر از کیفیت تولید را نمایان می‌سازد و به تازگی، فروش آنلاین نیز در سایت این قنادی راه‌اندازی شده است.

محصولات این قنادی شامل انواع نوقا، کیک‌های سفارشی و یخچالی، حلوا و باقلوا، نان و کیک‌های صبحانه، دسرهای بلژیکی و انواع شیرینی‌های تر و خشک می‌باشند.

آدرس: استان آذربایجان شرقی، تبریز، نبش چهار راه آبرسان

قنادی رکس تبریز

اگر به دنبال یک کافه قنادی مدرن در تبریز هستید، بهترین انتخاب شما قنادی رکس خواهد بود. با این‌که تاریخچه تأسیس رکس به سال ۱۳۱۶ برمی‌گردد و در واقع به عنوان قدیمی‌ترین قنادی تبریز شناخته می‌شود، اما این فروشگاه با طراحی مدرن خود به شما تجربه‌ای متفاوت از قنادی‌های معمولی را ارائه می‌کند و از بهترین شیرینی فروشی های تبریز به شمار می رود. این قنادی شعبه‌هایی در خیابان امام، مرکز خرید لاله و فرودگاه بین‌المللی تبریز دارد و معروف‌ترین محصولاتش قرابیه می‌باشد.

آدرس: تبریز، مقصودیه، خ. امام خمینی

به این مطلب امتیاز دهید

دسته بندی شده در: