دوره روانشناسی کودک و نوجوان  دوره آموزشی روانشناسی کودک ، یکی از پرکاربرد ترین دوره های  آموزشی روانشناسی میباشد و طرفداران زیادی در بین خانواده ها ، مدارس و موسسات مرتبط با کودک دارد و کمک شایانی به حل مسایل روانشناسی کودکان دبستانی ، پیش دبستانی و نونهالان می کند(آموزش روانشناسی کودک و نوجوان در تبریز)

یک برنامه آموزشی خوب فرصت‌هایی را به وجود می‌آورد تا کودکان بتوانند استعدادهای خود را بروز دهند، توانمندی‌های جدیدی بدست آورند و بتوانند ظرفیت وجودی خود را گسترش دهند. کودکان باید هیجانات خود را درک کنند؛ در نتیجه‌ی آن بهتر می‌توانند احساسات خود و دیگران را ارزیابی کرده و راهکار مدیریتی آنها را بیاموزند(آموزش روانشناسی کودک و نوجوان در تبریز).

کودکانی که فرا می‌گیرند در هنگام نیاز یا بروز نگرانی و مشکل به تنهایی یا کمک دیگران راه‌حل پیدا کنند، برایشان آسان‌تر خواهد بود تا نسبت به شرایط خود در موقعیت‌‌های مختلف آگاه‌تر باشند و نه تنها از عهده مدیریت خود برآیند بلکه یاری‌کننده‌ای حمایتگر برای دیگران هم محسوب می‌شوند. هدف از دوره های آموزشی ویژه کودکان، آموختن مهارت های زندگی و بالا بردن هوش هیجانی است تا آنها با شناخت بیشتری نسبت به رفتارها و پیامدهای آن در راستای مدیریت هر چه بهتر احساسات و هیجانات، ارتباط با دیگران، تصمیم گیری و حل مسئله گام بردارند.

روانشناسی کودک چیست؟

روانشناسی کودک، زیر دسته رواشناسی رشد است که به بررسی دقیق و علمی کودک همچنین نیازهای او میپردازد؛ تا به موثرترین شیوه های رشد کودک همچنین بهترین سبک فرزندپروری دست یابد. عاملی که به والدین کمک میکند تا به دنیای کودکانه فرزند خود وارد شوند و بتوانند ارتباط موثرتری با او برقرار کنند. تعاملاتی که در شکل گیری سبک دلبستگی ایمن کودکان نیز تاثیر میگذارد. سبک دلبستگی نقش تعیین کننده در روابط اجتماعی آینده کودک، سازگاری او، توانایی اعتماد کردن به دیگران و داشتن نگرش مثبت به جهان بازی میکند.

روانشناسی کودک، فرآیند رشد مهارت های جسمانی و پیشرفت حرکتی، رشد عاطفی و پیشرفت پروسه اجتماعی شدن کودک را مورد بررسی قرار میدهد. به دلیل اهمیتی که دوران کودکی در شکل گیری شخصیت انسان دارد، روانشناسی کودک بسیار حائز اهمیت است. کودکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین دوره های زندگ هر فردی است. در واقع شالوده و اساس شخصیت در بزرگسالی، بر اساس تجارب و یادگیری های ست که در کودکی کسب کردید. به همین دلیل آگاهی والدین در مورد اصول روانشناسی کودک بسیار حائز اهمیت است.

آموزش روانشناسی کودک و نوجوان در تبریز

اهمیت روانشناسی کودک و نوجوان در چیست؟

این روزها از کسانی که قصد بچه دار شدن دارند یا والدین عزیزی که کودکان خردسالی دارند می شنویم که نگران تربیت کودک خویش هستند . آنها اعتقاد دارند با توجه به متنوع و گسترده شدن دنیای امروز ، میزان کنترل آنها بر فرزنداشان کمتر از گذشته است و البته این نگرانی به جا و قابل درک است(آموزش روانشناسی کودک و نوجوان در تبریز).

آموزش روانشناسی کودک و نوجوان

روانشناسی کودک و نوجوان شاخه ای از روانشناسی است که به پژوهش ، پیشگیری ، سنجش ، تشخیص و درمان علائم و نشانه های روانشناختی کودک و نوجوان می پردازد . همانطور از که تعریف این شاخه مشخص است وظیفه ی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان صرفا درمان نبوده و در پیشگیری نیز نقش به سزایی دارد(آموزش روانشناسی کودک و نوجوان در تبریز).

5/5 - (1 امتیاز)