درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی قطعا درآمد جذابی است، حوزه تعمیرات این تجهیزات یکی از شغل‌های پردرآمد این روزهای ایران است؛ از دستگاه‌های زیبایی گرفته تا سایر تجهیزات بیمارستانی و غیره.حتما می‌دانید بیشتر این دستگاه‌ها مجهز به بُردهای الکترونیکی هستند، پس برای ورود به این شغل باید الکترونیک بلد باشید، اما نترسید؛ چون می‌توانید از پس این کار برآیید(درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی).

درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی سطح سلامتی جوامع مختلف در دنیا را افزایش داده است و در این امر شکی نیست که اگر این تجهیزات به لطف پیشرفت تکنولوژی نبود، شاید خیلی از بیماری‌ها درمان نمی‌شد و ممکن بود خیلی از افراد حتی جان خود را از دست بدهند.هر تجهیزی که وارد بازار می‌شود در کنار آن شغل‌های مختلفی را به وجود می‌آورد که یکی از این شغل‌ها، تعمیرات آن تجهیزات است.

از آنجایی که امروزه از تجهیزات پیشرفته پزشکی استفاده زیادی می‌شود، به همین جهت تعمیر و نگهداری از آن‌ها بسیار مهم است؛ تعمیر به موقع این تجهیزات باعث عملکرد صحیح و ایمنی بالای آن‌ها می‌گردد و نقش موثری بر ارائه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی دارد(درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی).

تعمیرات تجهیزات پزشکی چیست؟

 تعمیر تجهیزات پزشکی در ارتباط با امور مختلفی نظیر نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر دستگاه‌های پزشکی گفته می‌شود. در واقع شغل تعمیرات پزشکی علاوه بر تعمیر قطعات مختلف، نیازمند داشتن اطلاعات کاملی درخصوص بخش‌های مختلف دستگاه است. تعمیرات تجهیزات پزشکی دامنه بسیار گسترده ای داشته و طیف وسیعی از انواع دستگاه‌ها، ابزار و تجهیزات را دربر می گیرد(درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی).

آینده شغلی تعمیرات تجهیزات پزشکی ؟

آینده شغلی تعمیرات تجهیزات پزشکی بسیار روشن و مطلوب است، از آنجایی که کشور ایران تحریم است، بنابراین بسیاری از تجهیزات ساخته شده توسط شرکت‌های خارجی همچون گذشته پشتیبانی نمی‌شوند و در برخی موارد امکان ورود آن‌ها به دلیل قیمت بالایشان وجود ندارد.

بنابراین وجود تکنسین‌‌های ماهر جهت تعمیر تجهیزات پزشکی ضروری است، از آنجایی که این افراد مهارت لازم جهت تعمیر انواع این تجهیزات پزشکی را دارند و مانع از کار افتادن آن‌ها می‌شوند، برخی از تکنسین‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی در مراکز و بیمارستآن ها مشغول به کار می‌شوند(درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی).

بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی

خرابی تجهیزات پزشکی مثل خرابی تجهیزات ساده نیست، چراکه هم قیمت بالایی دارند و هم تخصصی هستند، از طرفی به دلیل تورم، قیمت جهانی آن‌ها در ایران بسیار بالا است به همین جهت، تعمیرات آن حتما درآمد بالا و بازار کار خوبی دارد.به دلیل موارد بالا و خیلی از موارد دیگر نمی‌توان از خرابی‌های این تجهیزات چشم پوشی کرد. ضمن اینکه هر روز خرابی یک تجهیز پزشکی یا زیبایی، برابر با ضرر برای یک کلینیک پزشکی یا زیبایی است.

چون روزانه درآمدها زیاد از آن به دست می‌آورند، به همین دلیل وابستگی متقابلی بین صاحبان کلینیک‌های پزشکی با مراکز تعمیراتی وجود دارد و خیلی از این کلینیک‌ها حاضرند برای اینکه دستگاه خود را سریعتر تحویل بگیرند، تمام هزینه‌های آن را پرداخت کنند(درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی).

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

یکی از بهترین شیوه ها برای ورود به عرضه های فنی و تخصصی، آموزش و یادگیری اصولی است. دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز در آموزشگاه آپادانا که افراد با گذراندن آن می توانند تحت عناوین مختلف دولتی و خصوصی وارد بازار کار شوند. تدریس و آموزش دوره ها نیز به کمک کتاب اموزش تعمیر تجهیزات پزشکی و دوره های عملی صورت می پذیرد.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی فنی حرفه ای و آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزشگاه آپادانا دوره‌های مطرح و شناخته شده است. یادگیری عملکرد قطعات و ابزارآلات پزشکی نظیر اموزش تعمیر برد تجهیزات پزشکی از جمله سرفصل‌های کاربردی است(درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی).

با عنایت به فعالیت مستمر شرکت ها و مراکز درمانی و استفاده از تجهیزات مختلف، رشته تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی یکی از رشته‌های فعال و موردنیاز است. از این رو بستر آموزش تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی در شهرهای مختلف کشور فراهم شده است.

درآمد تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی

ورود به شغل تعمیر تجهیزات پزشکی

متقاضیان اشتغال در حیطه تعمیر تجهیزات پزشکی، پس از فارغ‌التحصیل شدن در این رشته، می‌توانند در سازمان و ادارات مختلف مشغول به کار شوند که در زیر چند نمونه از آن‌ها را برای شما به‌عنوان نمونه آورده‌ایم.

  •     وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  •     دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی
  •     بیمارستان‌های خصوصی و دولتی
  •     سازمان تأمین اجتماعی
  •     بنیاد مستضعفان و جانبازان
  •     مرکز تحقیقات وزارت دفاع
  •     شرکت‌های تجهیزات پزشکی

شرح شغل تعمیرات تجهیزات پزشکی

به طور خلاصه از وظایف یک تکنسین تجهیزات پزشکی، می‌توان به تعمیر، نصب، راه‌اندازی و نگهداری دستگاه‌های پزشکی اشاره کرد؛ بنابراین واضح است افرادی که این شغل را انتخاب می‌کنند، بایستی دارای اطلاعات کاملی در مورد قطعات دستگاه‌ها و جزئیات و نحوه کارکرد آن‌ها داشته باشند.

افزون بر این، موارد متعدد دیگری نیز مانند: بهینه‌سازی انرژی در تجهیزات یا تلفیق دستگاه‌ها برای کارایی بهتر نیز مطرح است؛ پس بااین‌حال، دامنه خدمات این شغل، وسیع‌تر از چیزی است که از دور به نظر می‌رسد.

افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌بایست دوره‌های تحصیلی مختلفی همچون: کارشناسی تکنولوژی تجهیزات پزشکی یا رشته مهندسی الکترونیک و مخصوصاً دورهٔ کارشناسی مهندسی پزشکی را گذرانده باشند، البته لازم به ذکر است این کار پیچیده‌تر از آن است که تنها با مطالعه کلی به دانش تعمیر و رسیدگی به ابزار پزشکی دست پیدا کنید؛ بنابراین علاوه بردانش تئوری، باید تجاربی هم در این زمینه کسب کرده تا بتوانید در انجام این شغل موفق باشید.

به این مطلب امتیاز دهید