تبریز یکی از شهرهای بزرگ و یکی از پنج شهر مدرن  ایران است که قطب صنعتی و گردشگری و تجاری کشور به حساب می‌آید و تقریبا قیمت خرید خانه در تبریز با خرید خانه در تهران برابری می‌کند.  برای پیدا کردن بهترین محله تبریز باید پس از بررسی بودجه‌تان، گرانترین محله تبریز و ارزانترین محله تبریز را شناسایی کنیم و به سراغ رنج کلی قیمت خانه در تبریز برویم تا متناسب با بودجه بتوانیم تصمیم بگیریم(بهترین محله های تبریز).

در حالت کلی هر شهری را به سه دسته بالاشهر، میانه شهر و پایین شهر تقسیم بندی می‌کنند که شهر تبریز نیز از این تقسیم بندی مستثنی نیست. برای خرید خانه در تبریز ابتدا باید میزان بودجه‌ای را که می‌خواهید برای این کار اختصاص دهید، مشخص کنید. اگر به دنبال خانه‌ای لوکس در یک منطقه خوب هستید ما به شما محلاتی مانند میرداماد، جزیره گلی، خیابان خیام، ولیعصر، نوبر و زعفرانیه را پیشنهاد می‌دهیم که امکاناتی کامل داشته و البته قیمت بالایی دارند. این محله‌ها از خیابان‌های اصلی تبریز هستند و البته بسیار هم قدمت دارند.

بهترین محله های تبریز

بهترین محله‌های تبریز برای خرید خانه و سکونت، منطقه شمال و شرق شهر است. این مناطق، جزو گران‌ترین و لوکس‌ترین قسمت‌های تبریز هستند. از این میان، محله ولیعصر که سه قسمت مرکز، شمال و جنوب دارد، گران‌ترین محله برای سکونت است. اگر مایلید خانه‌ای با متراژ بالا در محله‌ای لوکس بخرید، ولیعصر جزو برترین مناطق مسکونی تبریز است که می‌توانید انتخاب کنید.

یکی دیگر از محله‌های لوکس تبریز، محله ائل گلی است که آب و هوای دلپذیر آن باعث شده افراد زیادی این محله را برای سکونت انتخاب کنند. علاوه بر این‌ها، محله زعفرانیه و قسمت جنوبی آن یعنی محله میرداماد نیز از دیگر جاهای خوب تبریز برای خرید ملک هستند. اگرچه در زعفرانیه خانه‌های قدیمی هم دیده می‌شود، اما همچنان جزو برترین مناطق مسکونی تبریز محسوب می‌شود(بهترین محله های تبریز).

بهترین محله های تاریخی تبریز

عده‌ای برترین مناطق مسکونی تبریز را همان محله‌های تاریخی آن می‌دانند و انتخاب آنها برای خرید خانه در تبریز، این محله‌ها هستند. مثلا محله قره آقاج از بهترین محله های تاریخی تبریز است که در گذشته محل اقامت ولیعهد قاجار بوده است. به این دلیل به این محله قره آقاج می‌گفتند که خیابان‌هایی پر از درختان کهن نارون دارد. مارالان، یکی دیگر از محله‌های تاریخی تبریز است که جاذبه‌های گردشگری زیادی در آن واقع شده است. در زمان شاه عباس صفوی، ارامنه زیادی به ایران مهاجرت کردند و بسیاری از آنها در تبریز و در محله مارالان ساکن شدند. به همین دلیل در این محله کلیساهای زیادی وجود دارد(بهترین محله های تبریز)

محله های دیدنی تبریز

یکی از برترین مناطق مسکونی تبریز محله رشدیه است که جزو بهترین مناطق شمالی شهر محسوب می شود. نام این شهرک، از میرزا حسن رشدیه، پیشگام آموزش تبریز برگرفته شده است. این منطقه شهرکی بسیار مدرن با پارک‌ها و مراکز خرید متعدد است. مرکز خرید رشدیه، مرکز خرید پالادیوم، مسیر سلامت و پارک لاله در این منطقه قرار دارند. از جمله برج‌های معروف این شهرک، برج سفید، برج آفتاب، برج آنا و برج مهتاب را می‌توان نام برد.

در نزدیکی محله ائل گلی، شهرکی به نام شهید یاغچیان وجود دارد که جزو محله های دیدنی تبریز به شمار می رود. پارک آبی تبریز، بوستان سوسنگرد و بوستان شمیم پایداری که پارک موزه دفاع مقدس است، در این منطقه قرار دارند. یکی دیگر از برترین مناطق مسکونی تبریز، منظریه است که در منطقه سه شهرداری قرار گرفته و پارک و بوستان‌های زیادی در این منطقه خوش آب و هوا قرار دارند. یکی از جذابیت‌های منطقه منظریه، کوی ایتالیایی‌هاست. در این منطقه، خانه‌ها با معماری و شهرسازی اروپایی ساخته شده است.(بهترین محله های تبریز)

بهترین محله های تبریز

گرانترین محله های تبریز

محله‌ی ولیعصر

محله‌ی ولیعصر به عنوان یکی از پر زرق و برق‌ترین و گرانترین محله‌های تبریز محسوب می‌شود. واقع در منطقه‌ی مرکزی شهر، این محله با برخورداری از خیابان‌های پرتردد و فروشگاه‌های معروف، مراکز تجاری و رستوران‌های معتبر، تجربه‌ی یک زندگی شهری بسیار پویا و روزمره را به ساکنان خود می‌دهد. وجود امکانات شهری مدرن همچون پارک‌ها، مراکز فرهنگی و هنری، هتل‌ها و کافه‌ها، به همراه دسترسی آسان به خدمات بهداشتی و آموزشی، ولیعصر را به یکی از جذاب‌ترین محله‌های تبریز تبدیل کرده است.

محله‌ی ائل‌گلی:

محله‌ی ائل‌گلی به عنوان یکی از محله‌های تاریخی و برجسته تبریز شناخته می‌شود. این محله در قلب شهر واقع شده و دارای فضایی با ساختار معماری سنتی و زیبا است. خیابان‌های باریک و پرتاریخ و بافت‌های قدیمی ائل‌گلی، سفری به گذشته را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. در اینجا می‌توانید معماری بومی و فروشگاه‌های سنتی را پیدا کنید و از زندگی مردم محلی بهره‌برداری کنید. با وجود اینکه این محله گرانقیمت است، اما جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی خاص خود را حفظ کرده و بازدیدکنندگان را به خود جذب می‌کند(بهترین محله های تبریز).

محله‌ی زعفرانیه:

محله‌ی زعفرانیه در جنوب شرقی تبریز قرار گرفته و به عنوان یکی از محله‌های مرفه و معتبر شهر شناخته می‌شود. این محله با خیابان‌های عریض، باغ‌ها و ویلاهای بزرگ، مناظر طبیعی زیبا و فضای سبز فراوان، یکی از مناطق مورد علاقه برای زندگی خانواده‌های ثروتمند تبریزی است. علاوه بر آن، مکان‌های خرید از جمله مراکز تجاری معتبر، رستوران‌ها و فضاهای تفریحی در این محله وجود دارد. محله‌ی زعفرانیه یک ترکیب منحصر به فرد از زیبایی طبیعی و زندگی شهری را در اختیار ساکنان خود قرار می‌دهد(بهترین محله های تبریز).

به این مطلب امتیاز دهید